פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   צאו לי מהמוח!

   אחרי שמירון ראה סרט על שימוש בסמים קלים, הוא מתחיל לחשוב שכל התעמולה נגד סמים, שעושים לו ולשאר בני נוער, זה סתם שטיפת מוח אחת גדולה. יאללה, מי בא לעשן?

   לפני כמה זמן ראיתי את הסרט "להתמסטל בגדול" (מחווה לסרט "לאכול בגדול" בו היוצר אוכל מקדונלדס שלוש פעמים ביום). בסרט דאג בנסון, קומיקאי מארה"ב, משתמש בסמים במשך חודש שלם מבוקר ועד ערב (מריחואנה חוקית). אין דרך שהוא לא מכניס את זה לגוף, מעישון ועד אכילה. חודש לפני זה הוא לא עשה סמים בכלל, כדי להשוות. במהלך שתי התקופות הוא עשה לעצמו מבחנים - מבחני איי.קיו, מבחני בריאות ועוד.

   הקטע המצחיק הוא שבתקופה בה הנסיין הקומיקאי היה "מסטול מהתחת", הוא הצליח במבחנים הרבה יותר: בפסיכומטרי הוא קיבל 200 נקודות יותר, באיי קיו הוא השתפר פלאים וגם "הכוחות המיסטיים" שלו השתפרו פלאים. והבריאות, למרבה הפלא, הידרדרה פחות מהמצופה. רובנו לאחר כל השטיפות מוח על סמים שקיבלנו היינו מצפים שהנסיין יהיה גוסס על סף מוות.

   שדה מריחואנה (ShutterStock)
   עלים חמודים, אני רוצה אתכם בתוכי!!! (צילום אילוסטרציה: shutterstock)

   מה שגרם לי לחשוב: כל השטיפות שכל שעשו לנו, שסמים זה רע ואסור ונוראי, אולי זה לא נכון? אולי אנחנו צריכים להטיל ספק בכל אותם "גאוני הדור" שאומרים לנו מה טוב ומה לא? בבית הספר כל הזמן מביאים מרצים עם תארים מפה ועד באר שבע שיסבירו לנו למה סמים זה לא טוב, ולמה אנחנו לא צריכים להשתמש בסמים, מהעמותות דרך האוניברסיטאות והשוטרים - כולם אומרים לנו "לא לסמים!".

   אולי סמים פותחים לנו את השכל דווקא? וחוץ מזה, מה רע בקצת התפרקות? במציאות שבה אנחנו חיים, כשאם יש לך דוד, אח או אבא שנהרג בצבא זה נורמלי, ושליש מאזרחי ישראל נמצאים באי ודאות כלכלית, וכולנו כל הזמן נמצאים תחת איום - הפירוק הזה הוא הכרחי.

   יכול להיות שאם נעשה לגליזציה לסמים קלים בישראל הכול יהיה יותר טוב. הרי כולנו מכירים אנשים שמשתמשים, בעיקר במדינת תל אביב. יכול להיות שאם יהיה פיקוח חוקי על העניין זה דווקא יעזור, ויהיו פחות מקרים שבהם אנשים ישתמשו בזבל. למה לא? יוכלו להטיל על זה מס, שייתן למדינה כסף (במקום מס על דלק יקר), מה שיבטיח מקור פרנסה לעוד המון אנשים בארץ, מגדלים, מוכרים וסוחרים. רמת הפשיעה תרד, וכולנו ניהיה עם שמח יותר ופחות עצבני.

   לכולנו מותר להתפרק פעם בשבוע, יותר או פחות זה לא משנה, אבל העיקר זה להתפרק. כל דרך שאינה פוגעת באחר היא לגיטימית. אני יוצא מנקודת הנחה שאולי בעתיד אנסה סמים קלים כי תכלס - זה לא נראה לי כזה נורא.

   **הכותב מציג את דעתו האישית בלבד ואין לסקול אותו בטוקבקים על זה.

   ומה אתם חושבים?