פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   שתי בנות שלא מצליחות למצוא את האורגזמה שלהן. הגיניקולוגית שלנו מנסה לעזור להן

   בת 16 שואלת:

   אני וחבר שלי קיימנו כבר יחסי מין המון פעמים, אבל אף פעם לא "גמרתי", לא מאוננות ולא מיחסי מין. השאלה שלי זה האם זה נורמלי בכלל, ומתי זה אמור לקרות בעצם?

   ד"ר אברמוב עונה:

   היכולת להגיע לאורגזמה היא מורכבת. זה תהליך שיכול לקחת זמן, ודורש למידה, ריכוז מיני, יכולת לאבד שליטה ולאבד עכבות ויכולת לפנטז.

   הדרך ללמוד זה באוננות. היעזרי בספר של לוני ברבך – "לעצמך מיניות האישה". ניתן למצוא אותו בחנויות של "צומת ספרים".

   בן 19 שואל:

   אני וחברה שלי שוכבים כבר שלוש שנים. איבר המין שלי בגודל ממוצע ואף פחות (14 וחצי ס"מ בערך), ולמרות גודלו הלא גדול החברה שלי סובלת מכאבים בזמן החדירה כי הנרתיק שלה קטן וצר.

   יש לציין שהיא שכבה עם מישהו לפני זה ולא כאב לה (כנראה היה לו יותר קטן).

   היא תמיד רטובה וגומרת לפני שאנחנו שוכבים, ואנחנו מאוד פתוחים ובוטחים אחד בשנייה, ובכל זאת כואב לה.

   האם יכול להיות שזה בגלל שאנחנו שוכבים עם קונדום וזה מגדיל את החיכוך ומכאיב? למרות שגם עם הקודם היא שכבה אם קונדום ולא כאב...

   בנוסף רציתי לדעת האם גודל כמו שלי יכול לגרום לבחורה שמסוגלת לגמור מחדירה, לגמור? או שחייב איבר גדול יותר? את כל האמת בבקשה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   נתחיל מהסוף – לא גודל האיבר הוא שקובע אם בחורה תגמור מחדירה או לא. אישה לא מרגישה כלום בעומק הנרתיק – עיקר הגירוי וההנאה שלה זה בשליש התחתון של הנרתיק, עד 3-4 ס"מ מהכניסה – וזאת האמת לאמיתה.

   היכולת לגמור רק מהחדירה קיימת רק אצל 30%, מהנשים והיא קשורה לעצבוב בנרתיק, לקצב התנועות שלך, מידת הריכוז המיני שלה, פעילות שרירי רצפת האגן שלה, ועוד.

   לגבי כאבים בחדירה - היא צריכה לפנות לרופא נשים המתמחה במחלות העריה ולברר אם יש לה וסטיבוליטיס, שזו רגישות יתר בפתח הנרתיק היוצרת כאבים בחדירה.

   בת 20 שואלת:

   אני מאוננת אך ורק עם מכשיר (רוקט פוקט), כי אחרת זה לא עושה לי כלום. הבעיה היא בכל פעם שאני מרגישה שאני עומדת "להתפוצץ" ולהגיע לאורגזמה, הריגוש פשוט מפסיק ודועך, וזהו, לא משנה כמה אני ממשיכה או באיזו צורה, זה פשוט נגמר וזהו.

   השאלה שלי היא – האם פשוט עדיין לא חוויתי אורגזמה אמיתית אלא סתם ריגושים בדרך לשם, או שפשוט יש סוג כזה של אורגזמה שהולך וגובר ואז פשוט מפסיק, וזה סוג האורגזמה שיש לי וזהו זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יש סוגים שונים של אורגזמה, יש חזקות ועוצמתיות ויש חלשות יותר. לא יודעת לומר לך האם זו אורגזמה או שהגעת לסף מסוים שאת לא מצליחה לעבור אותו. יכול להיות שהרוקט פוקט מכניס אותך לגירוי מאוד עוצמתי שהאורגזמה יחסית לגירוי "הולכת לאיבוד" מרוב שהאזור מגורה.

   אנונימי שואל:

   חברה שלי נוטלת גלולות, ורציתי לדעת האם מותר לגמור בפנים והאם יש סיכון בכך.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם היא נוטלת גלולות בצורה סדירה, לא שוכחת אף גלולה ולא עושה הפסקה של יותר מ-7 ימים בין חפיסה לחפיסה - אתה יכול להיות שקט. הבטיחות של הגלולות זה למעלה מ- 99%.