פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   להתראות כוכבים, שלום עבודה

   אז למקרה שפספסתם, זה מה שקרה השבוע. החקירה של אייל גולן, הבגידה של אהוד ברק, הזכייה של שלומי קוריאט והפרידה מסוניה פרס

   זה היה שבוע שבו דמענו, ובעיקר נפרדנו, מהאישה הכי חשובה שלא הכרנו. סוניה פרס הייתה כזאת. היא הייתה כל עולמו של האיש שכבר שנים שובה אותנו בקסמיו. אף אחד לא ידע על הצניעות שלה, על הלבביות, על האישה והאישיות. היא כנראה לא רצתה שידעו.

   שמעון פרס בטקס ההלוויה של סוניה פרס בבית העלמין בבן שמן, ינואר 2011 (נמרוד סונדרס)
   הנשיא שמעון פרס בהלווייתה של סוניה (צילום: נמרוד סונדרס)

   האישה הראשונה

   כשנבחר שמעון פרס לתפקיד שהיה מגיע לו, הוא התקשר להודיע לאשתו סוניה שהיא אמנם התחתנה עם רפתן - אבל עכשיו הוא נבחר לנשיא. וסוניה, כך סיפרו לנו השבוע, הרגישה שהיא מעדיפה להישאר איפה שהכי נוח לה, רחוק מהמצלמות, מהפאר והמפגישות הרשמיות: לשחק קלפים עם החברות, ולדבר עם הנכדות, ולחזק את הנשיא שלה מהבית. השבוע, רחוק מאור הזרקורים ומהמקום שהיה שמור לה במעון הנשיא בירושלים, היא נפרדה משמעון שלה, מהחברות, מהנכדים. ובעצם, מכולנו.

   תמונות משפחתיות של נשיא המדינה ורעייתו המנוחה סוניה עם ביתם ציקי ולדן בקיבוץ אלומות (באדיבות המשפחה)
   סוניה ושמעון פרס, כשהיו צעירים יותר (צילומים באדיבות המשפחה)

   אין עבודה, קשה קשה

   מה לא נאמר על ההתפרקות של המפלגה שהייתה ה-מפלגה? מה לא נכתב על התרגיל המבריק/מסריח של ברק, ועל ארבעת האחרים שהצטרפו אליו? הקמת סיעת ה"עצמאות" של שר הביטחון של מדינת ישראל עוררה כותרות ופרשנויות, גרמה לאופוזיציה לפזר מטהרי אוויר בזמן השבעת השרים החדשים, הביאה את שלי יחימוביץ' ל"ארץ נהדרת" (או שלא?) ובעיקר גרמה לכולנו לתהות איך קרה שזה מה שנשאר ממפלגת האמת.

   חברי סיעת קדימה "מטהרים את האוויר המסריח" כלשונם שנוצר על ידי בנימין נתניהו וחברי ממשלתו, ינואר 2011 (עומר מירון)
   התרגיל המסריח של ברק (צילום: עומר מירון)

   אולי תרקוד איתי

   "רוקדים עם כוכבים" סיימה השבוע את עונתה השישית. הרבה פלפל ניסו להכניס לאורך העונה אל תוך הרחבה בין תנועת צ'ה צ'ה לביקורת של אלי מזרחי: חנה לסלאו, הרכש החדש, התכסחה עם קובי פרץ וטל ברקוביץ', פאמלה אנדרסון הגיעה לביקור ופיזרה נחמדות לכל עבר והכי חשוב: אבי הטחול החליף פוזיציה, והתחיל לרקוד. זה הסתיים בגביע, ובעוד הפסד-פוטופיניש של אנה ארונוב.

   גמר "רוקדים עם כוכבים 6", ינואר 2011 (עומר מירון)
   אבי הטחול מפזז בגמר "רוקדים עם כוכבים" (צילום: עומר מירון)

   אלוהים עדו?

   וביום שבו זה קרה, אייל גולן נקלע לחדר החקירות של מס הכנסה. כמו משה וקובי פרץ גם גולן, יש יאמרו המלך הבלתי מעורער בזירה, נחשד בהעלמות רווחים מהופעותיו (מיליון שקלים ע"פ ההערכות המדוברות) ושוחרר בערבות. הוא, מצידו, טוען שאת העניין הוא זה שיזם. בינתיים, ככה נראה, הוא ממשיך לשיר על זה שמי שמאמין לא מפחד.

   אייל גולן (יח"צ , עידו איז'ק)
   הוזה את המס שלי מולי (צילום: יח"צ)