פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שמח בווילה

   יגאל לא היה צריך ללכת הביתה, וג'קי חזר מספרד שונה לגמרי ובכלל לא חמוד. אלאור מצטער על אובדן המז'יק ומסכם פרק

   סלט שלם אכלנו אתמול מהאח הגדול. בלי התחלה, בלי אמצע, בלי קווי עלילה חזקים ועם הדחה כואבת ומצערת.

   האח הגדול תכנית 10 (mako)
   דיירת האח הגדול הארגנטינאי מריירת על אלעד (צילומסך באדיבות קשת)

   הליצן כבר לא חמוד

   בלי ששמנו לב, כמעט כל הפרק סבב סביב ג'קי. ג'קי חזר מספרד כמו טווס, שהתהלך בבית עם זנב פרוש לרווחה, שתפס את תשומת הלב של כל הדיירים. החזרה לבית השפיעה עליו לרעה. הוא מרגיש עכשיו שהוא מאוד חזק "מחוץ לבית", ולכן עושה את כל הטעויות האפשריות. הוא חזר מספרד בדיוק ההיפך מאיך שהוא הגיע לשם.

   זה התחיל בכך שהוא ישן עם התאומות, הרשה לעצמו לנצל את התמימות של שירן, לנשק אותה ואחר כך לעשות פוזות מול עמיר, לי-עוז ואלעד שהוא מלך הבית ושנופר ושירן נמצאות בכיס הקטן שלו. כנראה שלא היה בכבודו של ג'קי לבוא אל שירן ולעשות איתה את שיחת "יחסינו לאן", והמשיך להסתובב עם הנוצות הזקורות בכל הבית. לאחר מכן, יגאל, לוחם הצדק של בית האח הגדול השלישי, הבין את מה ג'קי חושב עכשיו (רמז: כל הדיירים קטנים עליו), והרשה לעצמו לומר את האמת לג'קי. זה הריב הכי קולני שהיה אי פעם בבית האח הגדול, לפי דעתי, ובצדק. ג'קי במעמד כל כך גבוה, כחביב הבית ומחוצה לו, שהוא נהיה אליטיסט, והפך את החיקוי שהוא עצמו עשה על דנה למציאות. איך נפלו גיבורים.

   האח הגדול תכנית 10 (mako , צילום מסך)
   ג'קי נכנס בחזרה לבית. כמו בלון מנופח (צילומסך באדיבות קשת)

   דנה קמה

   השבוע קיבלנו דיאלוג מאוד משמעותי בין דנה לשירן. דנה חשפה צד מאוד רגיש ודאגן כשדיברה עם שירן וצדקה בכל מילה ומילה שאמרה על ג'קי. היא, בנוסף ליגאל, קוראת את המפה בצורה המדויקת ביותר.

   האח הגדול תכנית 10 (mako , צילום מסך)
   טוב, זאת לא דנה, אבל עדיין מרגשת אותנו התמונה של נופר הבוכייה כשג'קי חוזר (צילומסך באדיבות קשת)

   הטלנובלה

   השבוע ראינו גם את הזוג הוותיק בבית (כמה אירוני לומר את זה) דועך לאיטו. סיון התוודתה בחדר האח הגדול שיכול להיות שמה שעמיר אמר לא היה במקום, והאח הגדול הוסיף שאין לזה מקום בשום מקום. הדו-שיח בין סיון לאח הגדול בהחלט גרם להזדהות איתה ועם סימני השאלה שלה. סיון פעלה בחוכמה כשהלכה לדבר עם פרידה על התקרית ולא הידרדרה לעימות איתה, כי מי שמתעמת עם פרידה סופו, כנראה, מחוץ לבית (ראו ערך יורם ויגאל).

   האח הגדול תכנית 10 (mako , צילום מסך)
   הזוג המלכותי של הבית. ביוש? (צילומסך באדיבות קשת)

   פינת ג'קי

   ג'קי, מאז חזרתו לבית פעל מתחת לכל ביקורת, ועל כן הפינה ברוח שלילית. ג'קי כבר לא מועמד שלי. מסכת ליצן החצר החמוד ירדה ממנו ונחשף אדם חסר מודעות עצמית במובן השלילי. אני מקווה שהצופים יזכרו את מה שעשה לשירן, ולא את הרומן המדומה שההפקה רוצה ליצור בין ג'קי לנופר, כשנופר בעצמה אמרה שהיא אוהבת את ג'קי כמו ידיד נפש ולא בצורה רומנטית. כל המז'יק התפוגג בין רגע.

   משבוע לשבוע המעמד של נופר עולה, הפרק זה היה לאו דווקא בגלל דבר משמעותי שעשתה, אלא בגלל שהיא מוסיפה הרבה ומורגשת בצורה חזקה בבית. היא הפרידה בין יגאל לג'קי, שני הדיירים שהייתה מחוברת אליהם בצורה חזקה בבית. יש בנופר משהו שובה.

   האח הגדול תכנית 10 (mako , צילום מסך)
   נופר מגינה על ג'קי מול יגאל (צילומסך באדיבות קשת)

   המונולוג השבועי

   צופים, אני מאוכזב מכם. יגאל אמנם לא היה אחד הפייבוריטים שלי אך הוא היה דייר מאוד אהוב עליי. הוא אמר את הדבר הנכון בזמן הנכון. כל מה שלאף אחד לא היה אומץ להגיד בבית הוא אמר. צעק על פרידה בגלל התנהגותה המגעילה, צעק על עמיר בגלל שתלטנותו הרבה, צעק על ליהיא ועתי שלא עשו חשבון כלפי הארוס של ליהיא וצעק על ג'קי שחזר "כמו בלון נפוח" מספרד. יגאל, אתה היית דייר למופת, חבל שאנשים בבית הצביעו לדיירים שמתנהגים בצורה לא יפה כמו פרידה. פשוט חבל. יגאל, אני מבקש את סליחתך על השיפוט הלא נכון שעשיתי לגביך כשנכנסת לבית. היית הדייר הראוי ביותר לפרס.

   האח הגדול תכנית 10 (mako , צילום מסך)
   יגאל מתפנה מהז'ונגלר (צילומסך באדיבות קשת)

   דברים שראיתי רק בערוץ 20

   ליאם, אלעד, יואב, עתי ועמיר. הם הועלמו כליל מהמשדר האחרון.

   עוד דבר שאנחנו שלא ראינו במשדר הוא, שלי עוז, הסטלן של העונה, לא מפסיק לבחוש בין הדיירים ורוצה לפלג בכוח את הבית למחנות. הוא לא מבין שללכלך על כל הדיירים זה אקט שלא נראה טוב וגם שמחנות נוצרים בצורה טבעית, על רקע ערכי מסוים ולא על רקע של "חייבים מחנות, ואם אין עדיין אז נעשה בכוח".

   האח הגדול תכנית 10 (mako , צילום מסך)
   אבניבי אובואבב (צילומסך באדיבות קשת)

   תחזיות לפרק הבא

   השבוע אמורים לקרות שני דברים מעניינים. האחד הוא התקציב המינימלי. הבית יעלה לרמות עצבים אחרות כשכולם ירגישו את הרעב וחוסר הניקוטין שיהיה להם. הדבר השני הוא הדחה כפולה. כולם מועמדים, דבר מאוד פייר כשההדחה היא כפולה, ושגם יענה להפקה על השאלה מי הוא הדייר האהוב ביותר. בנוסף נזכה לניפוי של אנשים לא נחוצים בבית (פרידה?).

   לגזור ולשמור:

   ליהיא: "אתם דפוקים לגמרי". סיכמה את רוב הדיירים בשלוש מילים.
   ג'קי :"ג'ט-לק". מצחיק כמה שזה עצוב.
   יגאל :"הוא סוג של טפלון", כך הגדיר יגאל את ג'קי. המבין יבין.

   האח הגדול תכנית 10 (mako , צילום מסך)
   ליהיא, בשנייה שבה אמרו לה שהיא נשארת. תיזהרי שלא ייכנס לך זבוב לפה. Oh My Goddddddddd (צילומסך באדיבות קשת)

   פייבוריטים שלי:

   אלעד, נופר, ליהיא וסיון.

   ומי הפייבוריטים שלכם בינתיים?