פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   גם אתם חוטפים כאב ראש מוזר אחרי האורגזמה? ומה עושים כדי לשמור על הזקפה? ד"ר אברמוב עונה

   בן 18 שואל:

   בשבוע האחרון קרה לי פעמיים ששניות בודדות אחרי אורגזמה קיבלתי כאב ראש חזק מאוד, פעם באזור גזע המוח, ופעם בגובה עין שמאל, לאורך כל המוח, כאילו שדקרו אותי בשיפוד בעין. אף פעם לא חוויתי דבר כזה בעבר. אני לא חווה כאב ראש לעיתים קרובות.
   בין אותם מקרים אוננתי והגעתי לפורקן ללא כאב הראש. מה יכולה להיות הסיבה לכך, ומה כדאי לעשות או לבדוק?

   ד"ר אברמוב עונה:

   כאבי ראש פוסט אורגזמיים הם תופעה לא שכיחה אך ידועה, והיא נגרמת על ידי מתח שרירים באזור הראש כתוצאה ממאמץ ברוב המקרים, ובחלק מהמקרים כתוצאה מעליית לחץ הדם. זה שהתופעה לא קורית בזמן אוננות מראה שהיא קשורה יותר למאמץ, לחץ או התרגשות, ולא לבעיה בכלי הדם.

   במידה והתופעה לא תיפסק בימים הקרובים, כדאי לפנות לרופא משפחה, לעשות בדיקות דם כלליות למדוד לחץ דם, ובמידת הצורך אף לפנות לנוירולוג – רופא עצבים. בינתיים ניתן לקחת כדורים נגד כאבים חצי שעה לפני קיום יחסי מין, או לקיים יחסי מין בתנוחות פחות אקטיביות.


   .

   בת 16 שואלת:

   הייתי רוצה לדעת למה חודר אוויר לתוך הנרתיק ואז עושה רעש, ואיך אפשר למנוע את זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הנרתיק הוא חלל סגור עם פתח חיצוני. בדיוק כמו שאויר נכנס לחלל הפה או האף, סביר שאוויר ייכנס לחלל, בעקר בתנוחות מסוימות כשהאגן גבוה יותר. כשהפין נכנס לנרתיק הוא דוחף החוצה את האוויר שנלכד והוא יוצא החוצה ברעש. אין מה לעשות נגד תופעה זו וצריך לקבל אותה כדבר טבעי.

   .

   אנונימית שואלת:

   קראתי שגלולות למניעת הריון מקלות על כאבי מחזור ומטפלות במחזור לא סדיר ובשיעור יתר. רציתי לשאול אם זה משנה איזה סוג גלולות ואיזה תופעות לוואי יש בגלל לקיחת הגלולות.

   ד"ר אברמוב עונה:

   הגלולות של היום עובדות מצוין על הפרעות מחזור, אקנה וכאבי מחזור. תופעות הלוואי מועטות וקורות בעיקר בשלושת החודשים הראשונים ללקיחת הגלולות, וביניהן בחילות כאבי ראש. רופא מטפל יתאים לך את הגלולות המתאימות.


   .

   בן 18 שואל:

   אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין, וקורה לעיתים שאני מחדיר אבל לא מצליח לשמור על זקפה. לפעמים אני לא מגיע למצב של זקפה מלאה. מה עושים ?

   ד"ר אברמוב עונה:

   מאחר וסביר להניח שאתה בחור בריא, הרי שהסיבה השכיחה להפרעות זקפה היא לחץ ומתח – מה שנקרא בשפה המקצועית "חרדת ביצוע". נסה לא לחשוב על הזקפה אלא להתרכז בהנאה ובגירוי המיני. אם הבעיות הזקפה ימשכו פנה לטיפול מיני.

   .