פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שבוע פ33ה

   הנסיך וויליאם מתחתן, מגדל כלבו שלום החליט לעלות באש וליאונרדו אמר לנו ביוש. סיכומשבוע

   כאילו שלא חסרות לנו סערות פוליטיות, תקשורתיות, נשיאותיות ומיניות, השבוע התווספה עוד אחת לרשימה. זה קרה כשהחלו להישמע האשמות כנגד ניצב אורי בר לב, אחד שהיה מועמד למפכלו"ת המשטרה עד לא מזמן, על הטרדה מינית מסוג כלשהו. לא בטוח שצריך לחכות לסוף הפרשה כדי לשאול את עצמנו כבר עכשיו האם יש דבר כזה שנקרא שלטון טהור, ומה עוד נצטרך לעבור עד שנוכל באמת לבקש לעצמנו אחד כזה? את התשובות, כנראה, נצטרך לקבל רק מהעתיד.

   סלאם עלינו?

   גם אחרי שתי שריפות הענק האחרונות ברמת הגולן, הצליחו הלהבות במגדל שלום בתל אביב למשוך עוד קצת אש ממצלמות וכלי תקשורת. אולי כי הפעם אדי העשן הסמיכים עלו מאחד מגורדי השחקים הכי תל אביביים שיש, שזה ללא ספק מקום קצת יותר מיינסטריימי מחורשה ענקית של עצים. בכל מקרה, במזל לא נגרם נזק משמעותי או פגיעות חמורות. חוץ מהעובדה שהעיר עמדה דום לכמה שעות טובות ומוגזמות.

   שריפה במגדל שלום, נובמבר 2010 (שי אוקנין)
   זה גם היה נראה די מפחיד, למרות שזה לא היה כל כך (צילום: שי אוקנין)

   אל אל ישראל

   מה לא נאמר על נבחרת ישראל בכדורגל? שהיא מבאסת את עצמה ואת הקהל שלה, שהיא גורמת לנו לא להאמין יותר בשום דבר טוב, שהיא מייאשת ומעייפת ובעיקר שהיא לא יודעת לנצח את הרגעים המכריעים שלה. השבוע הם ניסו לשפץ עוד קצת את התדמית הציבורית: משחק ידידות נגד אימפרית הכדורגל איסלנד. זה נגמר ב3:2 דחוק לחיילים של פרננדז, אלא שלאף אחד לא ממש נראה שהבאסה נעלמה בשלמותה.

   אליניב ברדה שחקן נבחרת ישראל מול איסלנד (קובי אליהו)
   לפחות ריקודים יפים היו שם (צילום: קובי אליהו)

   לה דה קרפיון

   השבוע, באישון ליל, זה קרה שוב. ליאו קפץ לביקור. הוא ניסה כרגיל לא לעשות מזה ביג דיל – אלא שכרגיל כולם דווקא חשבו שזה כן. מה שבטוח: עם או בלי מסוקים באוויר וצבא פפארצי שניסה ללכוד את השניים בתמונה משותפת, נראה שלא משנה מה ישתנה פה, דבר אחד יישאר קבוע ונצחי, בכל פעם שהוא מגיע, אנחנו מתחרפנים. למה? לא ברור. מאד לא קולי מצדנו.

   ליאונרדו דיקפריו מבקר בישראל, נובמבר 2010 (שוקה כהן)
   ליאו, תגיד שלום! (צילום: שוקה כהן)

   מאזל טוף וסימן טוף ומאזל טוף וסימן טוף!

   ולסיום, תאחלו מזל טוב לנסיך הבריטי, שמינף זוגיות יציבה, לקח אותה צעד קדימה אל עבר חיי נצח נפלאים ושם על זוגתו שתחיה טבעת נוצצת. בנות, אתן לא צריכות להעמיד פנים. תודו שהייתן רוצחות עדר קיפודים כדי להיות בנעליה של ווייטי קייטי. אולי גם זמנכן יגיע, ותזכו להתחתן עם "נסיך הפלאפל" של ירושלים. בינתיים, נפרגן להם כי אין לנו ברירה, כי מרירות סתם תכניס אותנו לדיכאון אובדני.

   קייט מידלטון עם הנסיך וויליאם לאחר קבלת כנפי הטיס שלו, אפריל 2008 (AP , Michael Dunlea)
   הבחורה שכל נשות העולם שונאות. אה, והנסיך (צילום: AP)