פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שבוע פ33ה

   השבוע למדנו שלא בוכים על גבר (תכלס!) ושדודו אהרון נוטה לחטוא באכילת סלט יווני. סיכומשבוע

   השבוע לא היה שבוע קל. נהג אוטובוס שיכור הרג שני אנשים בעכו. נמצאו גופותיהם של שני טייסי ה-F16 שהתרסקו אמש. האם שרצחה את שתי בנותיה בעכו משחזרת את המעשה. שעה לאחר מכן כבר התבשרנו על הרוג ישראלי בתאונת דרכים קטלנית בעמאן. בחישוב סטטיסטי וצפייה מקרית בכותרות שמאגדות בתוכן כל כך הרבה תקריות כל כך מצערות, מצליחים לאבחן שני סוגים של טיפוסים באוכלוסייה הישראלית. את כל אלה שהפסיקו לראות חדשות כי זה לא נוח להם, שהרי למה להם להתחבר למציאות כל כך מטלטלת אם אפשר לאמץ את "מחוברים" או כל דבר קצת יותר שפוי כאלטרנטיבה.

   ואת כל אלה שאומרים בסקרים שהם מדוכאים, כי הם לא מצליחים להתנתק ובגלל שבאנגליה וגרמניה הרבה יותר רגוע. אחרת, לך תסביר להם למה במדינה כל כך צעירה הדבר הטוב היחיד שאפשר לזקוף לזכותנו בערב נתון הוא ההגעה הצפויה של בון ג'ובי.

   ג'ון בון ג'ובי בגראמי 2010 (AP , Matt Sayles)
   מלהיב מישהו? (צילום: AP)

   נפרדים מעמוס לביא

   הרקורד של עמוס לביא מלא בכל כך הרבה ציוני דרך עד שהפך לאישיות שכבר התרגלנו לראות בזווית העין מאחורי כל פרגוד או מצלמה. השבוע האב הרוחני של עולם המשחק בארץ נפרד מאיתנו אחרי מחלה קשה שהעדיף להצניע, והשאיר אותנו חססרי אותו אדם שמילא את עולמנו בכל מה שהצליח.

   ערן סבאג בהלווית עמוס לביא (נמרוד סונדרס)
   נפרדים מעמוס לביא (צילום: נמרוד סונדרס)

   עני תמיד נשאר אני תמיד נשאר עני

   השבוע הזדקף דו"ח העוני, אותו דף מלא במספרים שאף ישראלי לא אוהב לראות, וגילה לנו שהצטרפו למעגל הישראלי הגדול שלו מעל ל- 123,000 עניים. בסופו של דבר יש פה מיליון וחצי כאלה. עכשיו נשאלת השאלה מה שווה כל ההצלחות המזעריות שלנו שקורות מדי פעם ברחבי העולם, אם בסופו של יום עשרות אלפי משפחות קמות בבוקר למקרר ריק וסוגרות אותו עם פרוסת לחם יבשה?

   כסף עם מחשבון (ShutterStock)
   לא נעים (צילום אילוסטרציה: Shutterstock)

   תגידו לו

   דודו אהרון הפך בשנה האחרונה לאייקון ישראלי די מוצהר. בהתחשב במצב בו "תגידו לה" כבר מזמן עבר את פאזת שיר והפך לדרך חיים שלמה, הייתם יכולים לנחש מה הייתה התגובה לידיעה שהסחורה היא בכלל יוונית וגרוע עוד יותר – גנובה. ככה לפחות טוען פנטזי קונסטנדינוס, זמר יווני, שעכשיו מאיים לתבוע את אהרון בסכום של מיליון וחצי שקלים כי פילח לו את הלחן. אהרון, מצידו, רק רוצה לסגור את הקרייסיס בדרך נעימה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   רק לנו יש חשק לציזיקי? (צילום: יחצ)

   לא בוכים על.... גבר

   היפה והחנון" תמיד נתנו את ההרגשה שאתה יכול לצחוק וזה לא יהיה גס מדי. כאן החיוכים לא מגיעים דרך סטנד אפ או בדיחות, אלא בדירה אחת מפוארת שהורכבה מחתיכות, תרתי משמע, של מפגשים ואנשים שרוצים שנצחק ביחד איתם. וזה מה שקורה כששני עולמות נפגשים: אחת מתוודה שהספר האחרון שקראה היה אנטיגונה, אחת מודה ש"אני אישה, אני יפה, אני מהממת" ואחת פשוט חושבת שמוטי קירנשבאום היה הנשיא הראשון. בעניין אחר נקבע סטנדרט חדש בחיים: אם אני משלם על המונית, את משלמת על הקפה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   זה נכון שלא בוכים על גבר, אגב (צילום: יחצ)