פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מישהו מישראל?

   תתפלאו - במקום בו יש בלונדיניות יפות ומחייכות, יש גם פעילות אקטיביסטית. יונתן חדד חותר לשינוי. כן, דווקא מאנגליה

   כמו שכבר אמרתי בטור הקודם, השנה אני אנסה לחגוג כמה שיותר חגים יהודיים כאירועים תרבותיים בקולג'. אז הסתכלתי ביומן של סלון מזל שמראה חגים ממספר דתות, לא רק יהדות- ושמתי לב שהציפייה לעיד אל- פיטר (שבירת צום הרמאדן) וראש השנה, נופל באותו יום. החלטתי לשאול את המוסלמים אם הם רוצים לחגוג את שני האירועים ביחד בבית שלי. הבחורה הראשונה שדיברתי איתה היא שאף ממלזיה, והיא חשבה שזה רעיון מצוין, עד שהתחילו הבעיות.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   כשהשמש יוצאת פה זה נדיר וחייבים לחייך, למרות הבעיות (צילומים שצילם יונתן חדד)

   כששני המוסלמים האנטי-ציונים והאנטי-יהודים באופן כללי שמעו על הרעיון, הם ניסו לשכנע את התלמידים הצעירים שמאוד התלהבו מהרעיון לא לבוא, אבל הם לא הצליחו. שאף התרגזה וצעקה באחד מלילות סעודת מי שצם: "אז אני מוסלמית גרועה, כי אני חברה של יהודים!”.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   ומתחת לפני השטח, נוף בסגנון הארי פוטר

   עד כמה שאני לא מסכים עם הרעיון של הדת והאמונה, אני מעריץ את הבחורה הזאת ואת דרך החיים שלה, והיא מוסלמית אדוקה. הילדות שלי במדינת ישראל גרמה לי לראות אנשים דתיים (לא משנה מאיזו דת) כפרימיטיביים. רק צריך להסתכל על המדיניות של המפלגות הדתיות למיניהן שמייצגות אנשים דתיים בישראל ולהבין.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   ובינתיים יונתן לומד שלחיות עם בנים בחדר זה מסריח

   בסופו של דבר, הצלחנו לעקוף את המכשול האידיוטי של השניים האלה והאירוע קרה בחמישי בערב עם הרבה אוכל חלאל, כשר וצמחוני. אני ושאף קיבלנו שבחים מהמורים היהודים והמוסלמים על שאנחנו פועלים, במקום לדבר כל היום על שלום במזרח התיכון ולא לעשות כלום. והייתי יכול להגיד את אותו הדבר על הנוער בישראל אחרי סטטיסטיקה שראיתי בעיתון. מחצית מהתלמידים היהודים בישראל לא רוצים ללמוד עם ערבי בכיתה. דבר ראשון, מחצית מהתלמידים היהודים בישראל הם ערבים יהודים בפני עצמם ככה שאין לאף אחד ברירה.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   קת'רין שגילחה את הראש, בשביל גיוס כספים לאמנסטי. מתי אתם בפעם האחרונה חשבתם מחוץ לקופסא?

   נגיד שלהיות יהודי הופך אותך באופן פלאי לאשכנזי או אתיופי, או אולי ספרדי. אין מפלגה פאשיסטית בישראל שמחפשת מלחמות, כולם מתיימרים לרצות שלום, ובינתיים החינוך שילדים מקבלים בבית הופך אותם לגזענים שרוצים לחיות בגטו יהודי אקסקלוסיבי, בלי לראות פרצופים של אחרים לעולם. עם גישה כזאת, אתם יכולים להמשיך לדבר על שלום גם עוד 70 שנה.