פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מישהו מישראל?

   יונתן חוזר לקולג' באנגליה, אחרי שאמא שלו עברה לקנדה. אז מאיפה הוא עכשיו בכלל? קנדה, ישראל או אנגליה?

   המסע המופלא שלי הרחק מהבית נגמר שוב, אבל הפעם הבית גם סוג של עבר למקום אחר. אחרי 25 שנים של מגורים בארץ הקדש, אמא חוזרת לקנדה. אז אם תשאלו אותי איפה אני גר אני באמת לא יודע מה אני אמור להגיד. ויילס? ראשון לציון? תל אביב? טורונטו? וזה לא קל, כי אנשים שואלים את זה הרבה פה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   בישראל יש המצאות כאלה, אז מה, לוותר? פתאום? ככה? (צילומים שצילם יונתן חדד)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   ואולי שווה לעבור לנורווגיה - כי מסתבר שככה מתלבשים שם

   ביום אחרי שחזרתי לקולג' התחיל אצלנו חודש הרמדאן שהחלטתי לקחת בו חלק, בשביל החוויה וכדי ללמוד קצת על האיסלאם. בסוף יצא שלא כל כך התעוררתי לארוחות בוקר המוקדמות ב3 בבוקר, אז ויתרתי די מהר. אבל כן השגתי משהו חשוב. גיליתי שיש אנשים בקולג' שלא בטוחים אם אני מוסלמי או יהודי, פלסטיני או ישראלי. אלה לא אנשים שאני בקשר קרוב איתם אבל זה עדיין היה קצת מפתיע לגלות. ברור לי שרוב בית הספר יודע טוב מאוד מאיפה אני ושגדלתי בתרבות יהודית, אבל אם יש אנשים שלא ידעו, כנראה שלא ייצגתי את החלק הזה מספיק בשנה שעברה. זה משהו שכבר חשבתי עליו לפני שחזרתי, והחלטתי לשפר השנה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   הנוף מהשביל בדרך לטירה. ראיתם כבשה כזאת לאחרונה ליד הבית?

   הבחורה הישראלית המקסימה, אלמוג, שמגיעה ללמוד איתי בקולג' בעוד כמה ימים ביחד עם שאר התלמידים האחרים מהשנה שלה, תחגוג איתי את החגים והמועדים השונים שאני מודה, היו לי חסרים לפעמים. מצד שני עדיין חשוב לי להתמקד בנושאים יותר פוליטיים ובקצרה, הכיבוש. הבאתי איתי לקולג' כמה צמידים וארנקים שהוכנו בגדה המערבית על ידי נשים פלסטיניות שאני מתכנן למכור באחד הירידים. הכסף יוחזר לנשים הנזקקות דרך ארגון ערבי-ישראלי בשם "חלונות" שאני פעיל בו כבר שנתיים.

   אבל יותר מהכסף, חשוב לי שאנשים יהיו מודעים לכיבוש. ויש עוד סוגים של אפליה בעולם, חוץ מגזענות. זכויות בעלי חיים לדוגמא. לפני כמעט חודש הפכתי לטבעוני, כי ידעתי שיהיה קל להתחיל כשאני מגיע לקולג' ומגישים לי מנות בחדר האוכל.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   יונתן ואלמוג, הישראלית החדשה שמגיעה לקולג'
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   יאן מפולין בכניסה לקולג'

   והנושא שאסור לדלג עליו, מין ומיניות. קיבלנו לקולג' חבילה מארגון סטוונוול שמרכז את פעילות הלהט"ב בבריטניה. בחבילה היה בין היתר סרט על הומופוביה בבריטניה אז החלטנו לראות אותו בעצמנו (הקבוצה שאחראית ללהט"ב בקולג') לפני שהסגן מנהל יציג אותו בפני שתלמידים החדשים באחד משיחות החינוך המיני שהם יקבלו. הסרט היה כל כך שלילי ומדכא שרציתי לירות בעצמי. על כל מני ילדים מסכנים ושנואים. לי היה ממש קל לצאת מהארון. התגובה הכי גרועה שקיבלתי הייתה: "איך לא סיפרת לי ראשון?!". יש כל כך הרבה שנאה מיותרת בעולם שזה כמעט מצחיק. ואיכשהו כאן בבלאגן התרבותי הזה, לאף אחד לא תהיה סיבה או רצון להפלות בצורה כזאת חסרת טעם.