פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עושים CTRL Z

   הגולשת האנונימית היתה מוחקת את הרגע בו איפשרה לחבר שלה לעשן סמים ולהתדרדר, עד שכבר היה מאוחר מדי

   אני לא יודעת איך הגעתי למצב הזה, שנתתי לו להמשיך ולהידרדר, ובסוף? בסוף זה השאיר לי חלל שומם, שילווה אותי לכל החיים. הוא היה האהבה הראשונה שלי, בגיל 16 וחצי, קראו לו טל. לא ידעתי מעולם איך זה להרגיש נאהבת, ולחלוק את האהבה שממלאת אותי עם עוד שותף בחיים. שנינו היינו הרפתקניים, נהגנו לעשות דברים לא רגילים ביחד, לא כמו שאר הזוגות. כולם אמרו שזה ימשך לנצח, וכך גם אנחנו, אפילו נתנו שמות לילדים שייחלנו שיהיו משותפים לשנינו.

   הכרתי אותו דרך הידיד הכי טוב שלי, אור. הוא היה מסתובב עם אנשים די מפוקפקים. כל פעם כשהם נפגשו, הוא היה מספר לי על משהו חדש שהם ניסו, ואיך הם הצליחו להשיג את זה בחצי מחיר. לא בדיוק רציתי לשמוע את זה אבל המשכתי להיות ידידה טובה ולהקשיב. בגלל זה כל כך פחדתי שטל ימשיך להסתובב איתם, פחדתי לספר מה הם עושים, ידעתי שטל רק יושב ומסתכל ולא באמת משתתף, אבל עדיין תמיד הייתה לי את התחושה שמתישהו הוא יתפתה.

   עבר לו הזמן, והגיע היום שבו אור הפך לאדם חוקי, בן 18. טל ואני הלכנו אליו הביתה, כשהגענו ראינו אור מעומעם בבית. הסתכלנו אחד על השנייה, אני במבט שואל, ואילו טל נראה כאילו מבין מה הולך בפנים. נכנסנו לביתו, וראינו אותו ואת חבריו יושבים במעגל ומחזיקים משהו מגולגל. לא שוב! לא ביומולדת שלו, לא כשאני שם, חשבתי לעצמי. טל משך אותי להתיישב איתם, היססתי, אך בסופו של דבר נכנעתי. אור ביקש ממנו שיעשן את זה, בשבילו, רק פעם אחת ביומולדת שלו כדי שייהנה יחד איתו. כעסתי, כעסתי על אור שנתן לטל להיכנס לזה, כעסתי על טל שהסכים, וכעסתי על עצמי שלמרות שהוא שאל אותי אם אני מסכימה, אמרתי שכן. לא יכולתי להגיד מילה אחרת, כשהסתכלתי עליו היו לי פרפרים בבטן. לא יכולתי להגיד לא לאדם שאני כה אוהבת.

   מאז אותו יום, הכל השתנה. הרי פעם אחת לא סיפקה אותו, הוא המשיך והמשיך, ולמרות שהתחננתי אליו שיפסיק, הוא לא הקשיב. הוא כבר לא היה אותו אחד, הוא התחיל לצעוק עלי ולהגיד לי שהוא יעשה מה שבא לו ושהוא לא יתמכר לעולם. בחיים הוא לא צעק עלי, או דיבר לא יפה, מה קרה לו? הייתי נוהגת לבוא אליו כמעט כל יום, ומאז? כל פעם כשבאתי הרגשתי לא רצויה, הוא התמכר לסם, הוא העדיף לעשן אותו מאשר להיות איתי. זה המשיך חודשיים, עד שהחלטתי לשים לזה סוף. עד אז דיברתי אליו בהגיון, דיברתי איתו בכל דרך אפשרית, הוא לא הסכים לקבל שום עזרה. ראיתי שזה לא עובד אז התחלתי לצעוק עליו, אמרתי לו שאם הוא לא מפסיק אנחנו נפרדים עכשיו.

   הוא ישב עם הגב מולי, הסתובב אלי ואמר: אז אנחנו נפרדים. הסתכלתי עליו בעיניים גדולות ודמעות עלו בגרוני, הפניתי אליו את גבי והתחלתי לרוץ, לא ידעתי לאן, רק רציתי להיות כמה שיותר רחוקה ממנו. הרגשתי פספוס שלא עצרתי את זה קודם. לאחר כמה שעות, קיבלתי טלפון הביתה. זו היתה אמא שלו. היא בכתה בכי סוער ומחריד. אני לא רוצה לפרט יותר מדי במילים את מה שהיא אמרה לי. זה מספיק כואב לי להיזכר במילים הגורליות הללו.

   5 דקות אחרי שעזבתי בריצה את הבית שלו הוא לקח את האופנוע שלו, נסע אחרי, וצעק את השם שלי ברחוב. הוא עדיין היה מסומם, וכמו שאתם מתארים לעצמכם הוא לא יכול היה לנסוע כמו שצריך בכביש. הוא נסע כמו מטורף, באור אדום, משאית נסעה במהירות מהכיוון השני, ופגעה בו. הוא התהפך... הוא מת במקום.

   הייתי עושה Ctrl z על הרגע שאמרתי כן ולא ידעתי להגיד לו לא.
   שנתתי לזה להידרדר, שלא עצרתי את זה בזמן לפני שהוא התמכר. אהבתי אותו כל כך, אהבה חזקה שעד היום עוד פועמת בי. אני לא יכולה להתאהב במישהו אחר, הוא חקוק בליבי. עברה שנה מאז, ועד היום יש בי נקיפות מצפון שהוא התהפך בגללי, כי הוא נסע לחפש אותי להגיד לי לחזור.

   אני כל כך כועסת על עצמי שלא סיפרתי למישהו, שהתמודדתי עם זה לבדי, ולא עשיתי עם זה
   כלום. מאז אני מישהי אחרת, מופנמת יותר, לא צוחקת.
   חבל שאי אפשר למחוק את הרגע שלא ידעתי להגיד לא, כי הוא עוד היה שפוי להקשיב לי.

   ואיזה סיפורים אתם הייתם מוחקים? ספרו לנו ואולי תזכו באייפוד שאפל מתנה!

   נכון שבכל פעם שאתם לוחצים CTRL+Z אתם ממש מתבאסים שאי אפשר לעשות גם בחיים האמיתיים את אותה הפעולה? כמה מאושרים יותר היינו כולנו אם היה אפשר, בלחיצה אחת, לבטל ולמחוק את כל הדברים הנוראים שעשינו ושעשו לנו.

   זאת הבמה שלכם - שלחנו לנו סיפורים, שירים, ציורים, תמונות או כל מה שיצרתם, שמספר על רגע בחיים שלכם שהייתם מתים למחוק. אנחנו נעלה את המוצלחים ביותר לאתר, ויש לנו גם פרסים! בכל חודש, בחצי השנה הקרובה, היצירה ששמערכת וואלה! zone הכי תאהב, תזכה את השולח באייפוד שאפל מתנה.