פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מתמטי מה?!

   בעולם ללא מתמטיקה כולנו נהיה מאושרים יותר, יפים יותר, רזים יותר וסקסיים יותר. בגרות במתמטיקה, הרסת לנו את החיים

   במשרד החינוך סופקים היום כפיים בהנאה, נשענים אחורה ומחכים לסטוק שמן וממורמר של "לא-עובר"-ים. כן, למרות פרשיית ההדלפות המגוחכת שהוציאה אותם ממש עלובים, ולמרות שהשיבושים לא נגמרו אפילו היום, בבגרות עצמה. המן הרשע של הטפסים והמחברות, החור השחור של תקופת הנעורים שלנו, גולת הכותרת של אימת הבגרויות ואם כל המבחנים מגיעים אלינו- הבגרות במתמטיקה.

   יקולל יום שלישי, העשרים וחמישי למאי. אפשר היה לדחות את הבגרות הזו מעט, לדעתי, לתאריך החמישה עשר ללעולם-לא, בשעה רבע לאף-פעם, או משהו כזה. העולם היה הרבה יותר יפה בלי מתמטיקה, ממספר סיבות שאינני ממאנת לציין.

   עולם ללא מספרים הוא עולם מופלא!

   סיבה מספר אחת, כמובן- היא שבכלל לא היינו זקוקים למקצוע הנאלח הזה. חמש שעות בשבוע אני משקיעה בלשרטט פרבולות ותרשימים, להבין איך מבטאים בכלל את שמה של המשוואה המאוד - ארוכה שניצבת לפניי, ולנסות להבין איך ייראה ציון המגן שלי אם מחברים נכשל ועוד נכשל ועוד שבעים ומחלקים לכדי ממוצע. נכון שעוד 10 שנים אני אמצא את עצמי מחשבת את האינטרגל של כתם הרורשך שמופיע על הגרף המעצבן בהיסטוריה, אני בטוחה בזה- אבל אני אשמח לוותר על המקצוע. וכל הדיסקלקולים למיניהם, תחסכו מאיתנו תגובות יהירות, הבנו שהחיים שלכם יפים.

   הסיבה השנייה קשורה לכסף ורכוש. דמיינו שלא היינו יודעים לספור! הייתם יכולים ללכת ולקחת מהמכולת ומחנויות הבגדים מכל הבא ליד, היינו יכולים לבנות בתים מפוארים (כי מה זה מטר מרובע בכלל, ומה זה שער הדולר הזה שעל פיו צריך לשלם), אפשר היה לנסוע במכוניות מפוארות בלי שאף ערס ינסה להגיע למהירות של 170 קמ"ש ולעשות תאונה, כי אין כזה דבר 170 בכלל, אז אין מהירות כאוטית שניתן לשאוף אליה. בקיצור, ארץ עוץ- היר ווי קאם.

   פחחח, מה זה 7949596 קלוריות?! שטויות!

   ואם כבר הזכרתי חנויות בגדים, והזכרתי את עצם היותי בחורה- אני מנחשת שמרבית הבנות בעולם היו מרגישות נהדר אם לא היינו צריכות לחשב קלוריות, לספור גרמים ולאכול בשיטת הנקודות (שטרם הבנתי, ולעולם לא אבין). פחמימות, שומנים, אנרגיה, בלה-בלה-בלה. מי צריך את כאב הראש הזה, ועוד מתמטיקה שנלווית אליו.

   והיות וקהל היעד שלי הוא אל משועבדי התיכון, אני מניחה שרובכם קטינים. קטין= מתחת לגיל 18. אילוסטרציה מהירה לעולם בלי מתמטיקה תוכיח לנו שאין כזה דברים מספרים, קטינים, וסלקטורים בגדלים לא-אנושיים שעומדים בכניסה וצורחים "אתה לא נכנס!!!" (וזה תמיד "אתה" ולא "את", הבנתם?). כולם מוזמנים לעבור בשערי המועדון ולעשות מינגלינג עם יצורים חיים בכל הגילאים ומכל המינים, ושיהיה לבריאות ובזהירות, כי גם בעולם בלי מתמטיקה יש איידס וזיבה.

   "בוחן יקר שלום, הבגרות במתמטיקה מפגרת לאללה"

   יש לי הרגשה שבלי מתמטיקה גם לא היו מלחמות בעולם. זו תהיה תיאוריה מורכבת יותר מהרשימה שמעליי, אבל פשוט יש לי תחושה כזו, שבלי מתמטיקה כל הרוע שבעולם היה נעלם, והחיים היו נצבעים בגוונים של גלידה ונתמלאים בעננים מהסדרה של דובוני-אכפת-לי, עליהם יכולנו לצוף בלי דאגות.

   אתם יודעים, לפני כמה שנים תלמידת מתמטיקה השקיעה שעה בכתיבת מכתב לבוחן, שמסביר למה המבחן לא הוגן, שמגולל את שנות התיכון מלאות הסבל שעברה כדי להוציא תעודת בגרות ועובר במתמטיקה. אמנם המכתב הגיע לעיתון, וזכה לתשומת לב מצד אישים ואנשים בחליפות ועניבות, אבל הציון שלה במתמטיקה דווקא לא חייך אליה כמו השפה הקולחת והמשובחת שלה, והנימוקים המעולים.

   אי אפשר לנצח את המערכת, אתם ודאי אומרים. אבל אפשר לשנות אותה ולעצב אותה בהגיון. צעירי העולם - התאחדו, ובואו נהפוך את התיכון למחוז של שפיות.

   אז איך היה לכם בבגרות במתמטיקה? תצביעו!