פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מישהו מישראל?

   איך מתלבשים הנורבגים ומה עושים כשיורד גשם באנגליה? יונתן חדד עושה שם טוב לישראלים, אי שם בגולה

   מזג האוויר עדיין לא התייצב. היום לא היו עננים בכלל והיה חם יחסית, אבל לפני כמה ימים ירד שלג. מזג האוויר לא מספיק רע כדי לעצור את הטיסות שלנו בשבוע הקרוב. היום מתחיל שבוע פרוייקטים, שהוא בעצם עשרה ימים בהם תלמידים יוצאים בעיקר למקומות שונים באירופה כדי לטייל ולגלות תרבויות נוספות. תלמידים שלומדים ללמוד צרפתית כשפה חדשה יכולים לטוס לצרפת ואותו הדבר עם ספרדית וספרד. כמו בכל פרויקט בבית הספר, אם למישהו אין מספיק כסף כדי לשלם על הפרויקט בית הספר עוזר לו.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   אייליש מויילס מדגמנת את הדגל הקנדי המתנוסס בגאווה לכבוד הניצחון בהוקי באולימפיאדה (צילומים שצילם יונתן חדד)

   אני החלטתי לא להתרחק יותר מדי ולהשתתף בפרויקט ויילס. אני חושב שזה רק הגיוני שאני אכיר את הסביבה שלי לפני שאני אטוס למקומות אחרים. שנה הבאה אני אסע לפרויקט במקום קצת יותר לא מוכר.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   בבית קברות לסירות, הגדול ביותר בבריטניה

   בקיץ אני נוסע לפרויקט קיץ בסין לשלושה שבועות, אבל זה פרויקט שנועד להתנדבות יותר מאשר טיולים. יש קבוצה של אנשים שנוסעים לפרויקט בישראל כחלק משיעור היסטוריה של דרום מערב אסיה. לפי מה ששמעתי מהם, המורים מציגים תמונה די חד צדדית של הקונפליקט וזה חבל, אבל זאת סיבה טובה לטוס לישראל בעצמם ולשמוע מהמתנחלים למה הם החליטו לגור בחו"ל.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   ג'ורג' מנורבגיה וקנדה מדגמן באולימפיאדה הפנים בית סיפרית השנה

   היה בשבוע האחרון יום לאומי של קדוש וולשי. לכבודו הקבוצה הלאומית שרה את ההמנון בארוחת צהריים והייתה תחרות שירה, כי מסתבר שווילס מאוד מתגאה בשירה שלה. הוולשים גם צבעו את עצמם בצבעים הלאומיים- אדום וירוק וציירו על עצמם את הדרקון מהדגל.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   הוולשים שרים את ההמנון בחדר אוכל בטירה

   בבחירות השנה נבחרה ראש מועצת תלמידים חדשה מרקע מגוון במיוחד. היא אמריקאית הודית אירית אבל היא חיה בהונג קונג. רוב המתחרים השנה היו אמריקאים, כמו בשנה שעברה, וכמו שנה שעברה נבחר אמריקאי. אני לא חושב שזה בגלל שאמריקאים הם אוטומטית מנהיגים דגולים. וועדת המיון הלאומית שלהם פשוט הרבה יותר תחרותית. גיליתי שכל שנה אלפי תלמידים שולחים טפסים כדי לנסות להתקבל. בכל שנה מגיעים לקולג' בבריטניה בערך עשרים אמריקאים ועוד כמה שהם אמריקאים חלקית. אבל באופן מפתיע הקבוצה הלאומית הכי גדולה אחרי הבריטים המקומיים הם הנורבגים, שיש מהם כשלושים אנשים.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   קניקה- ראש מועצת תלמידים החדשה מניו יורק הודו הונג קונג ואירלנד

   התחרות לקבלה כמעט לא קיימת. הממשלה הנורבגית מאוד תומכת בתלמידים שיוצאים לשליחויות ורוצים ללמוד במדינות אחרות, אז היא מספקת את המלגות בשביל התלמידים שמגיעים משם. כמובן שזה לחלוטין לא נאמן לכמות הנורבגים בעולם. יש בנורבגיה פחות מחמישה מליון אזרחים. בישראל לעומת זאת הצבא החליט לא לאפשר לאנשים שלא צריכים אפילו דחיית גיוס את האפשרות להגיש בקשה להתקבל, אם הם סיימו כתה יא' למעשה בלי שום סיבה הגיונית.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   הנורבגים מהבית של יונתן בלבוש לאומי

   לצערי, החלום של הרבה אנשים השנה התפוצץ להם בפרצוף, כי הצבא עושה דווקא ולא מוכן לתמוך בתוכנית מצויינת שחושפת ישראלים צעירים למה שאנשים מבחוץ באמת חושבים עלינו.