פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קוף מוזיקלי

   שירים בלי תוכן, קליפים בלי עלילה וזמרים בלי עתיד- כך נראית המוזיקה שלנו. תמיר זוהר פואנטה

   זמן החופשות מביא עימו שירים רבים להנעמת שעות הפנאי שלנו. לא בכדי אמרה לי אישיות מוכרת ומוערכת השבוע- "מוזיקה שמשמיעים עכשיו ברדיו זה קקה!". ואם כך סבתא שלי חושבת, אני בספק אם מישהו יכול לטעון אחר. הרדיו וערוצי המוזיקה מלאים בזבל. מציאות המזכה אמנים רבים בתהילה רבה, שלא היו זוכים לה בעריכה מוזיקלית נורמאלית ורצינית. לקופים שלנו ממש אין רחמים, והם קבעו מה אסור לשמוע, מה אסור לראות ועל מה אסור לדבר.

   עדיף לא לשמוע

   לפיל הכחול יש את כל מה שנחוץ לאמן שרוצה לפרוץ - סיפור כואב ומרגש. לירון אטיה, אחד מחברי הלהקה, מרותק לכיסא גלגלים לאחר תאונה, אך הוא ממשיך להיות חלק מההרכב. עורכי המוזיקה חייבים להבין, שגם אם עומד מול עיניהם סיפור מרגש ומלא מוטיבציה, הוא צריך להוליד תוצר טוב. השיר האחרון של הפיל, "יהיה שמח", הוא לא טוב. עם כל ההערכה כלפי הלהקה ולירון בפרט, מוזיקה צריכה להיות נטו טובה, גם בלי כל סחיטת הרגש של יחסי הציבור. הפיל הכחול יכולים להוציא מעצמם הרבה יותר. חבל שאנחנו מתפשרים בשבילם, רק כדי שלא ירגישו לא נעים.

   עדיף לא לראות

   מיסטר קינגסטון מפנק לכם את הצב עם להיט מסיבות נוסף. שאפו לבחור שמצליח להוציא להיט אחר להיט. מדובר בשיר מצוין, ועל כן אין לי מילה רעה אחת להגיד עליו. אבל אם אתם מתעקשים, אפשר להעיר טיפה על הקליפ.
   מה זה הדבר הזה?!?!!? כמה צריך לעשן כדי להבין מה הולך בו?! להלן עלילת הקליפ לעצלנים. קינגסטון מנסה לנשק בפה/בלחי/איפשהו בחורה, אלא שהשנייה דווקא רואה בכך אקט מעצבן, מסרבת ונוזפת בקינגסטון. קינגסטון המאוכזב הופך לדמות צבעונית, מדביק את כל העיר בטרנד והולך לרקוד על בריכות. מכל העניין הזה אמור לצאת המסר: תהיה מי שאתה. או משהו כזה. אחרי שתצפו בקליפ, לכו לצפות ב"ברני", גם שם יש מסרים חינוכיים לא מובנים.

   עדיף לא להגיב

   ישב לו סאבלימינל בבית וחשב מה מתחרז עם סאבלימינל. עד כאן, עבודה מוזיקלית משובחת לכל הדעות. והנה, אחרי שעות של מאמץ, מחשבה מעמיקה ודיונים אל תוך הלילה עם עצמו, הוא הגיע למסקנה המבריקה. אינטרנשנל. זה מתחרז. לא חייב להיות תוכן לשיר, בטח לא כזה שקשור למילה הנבחרת. צריך שפעם אחת המילה תופיע בשיר, וזה כבר פעם אחת יותר מדי. למען הסר ספק, אין בכוונתי לצאת בעליהום כלפי סאבלימינל, גם אם זה נראה כך. להפך, אני מייחל ליום שבו אוכל לכתוב עליו ביקורת טובה. חבל שזה יקרה רק מתי שסאב יתחיל להתייחס למוזיקה ברצינות. וואו, יש עוד זמן.