פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מישהו מישראל?

   יונתן חדד חזר לקולג', ישר לתוך הררים של שלג. הלוואי עלינו

   הנסיעה לקולג' הייתה די חלקה. היו כמה עיכובים צפויים בטיסות, אבל בסופו של דבר הגעתי לכאן. הגעתי לגוש עצום של שלג שהייתי צריך לפלס את דרכי בתוכו כדי להגיע לבית שלי. הצלחתי לא להחליק על הקרח עד עכשיו, אבל צפיתי במספיק החלקות אלגנטיות ישר על הטוסיק. ומה השארתי מאחורה? את החוף הלוהט של תל אביב באמצע החורף. היה כל כך נעים להיות בחוץ עם חולצה קצרה או בלי חולצה, לקבל טיפה צבע. אני לא זוכר חורפים חמים כל כך בארץ. שנה שעברה כשגרתי בירושלים ירד שלג, השנה גם שם חמים ואולי יש קצת רוח. אבל היו אנשים שהגיעו חזרה מהחופשה ממקומות חמים טיפה יותר כמו אוסטרליה, אז הם כנראה קיבלו שוק יותר רציני.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   ביי ביי חוף תל אביבי

   חזרנו מחופשה מאוד ארוכה של חמישה שבועות שבשבילי הייתה אחת החופשות הטובות ביותר בחיים. עכשיו אנחנו צריכים להתרגל מחדש לשגרה של חוסר שגרה בהדרגה. שבוע הבא כבר יתווספו כל הפעילויות למערכת שעות. הפעם בחרתי, לשמחתה של חברה טובה שלי שחף, פעילת זכויות אדם נלהבת, להשתתף באמנסטי באופן רשמי. הצטרפתי גם לחוג פיסול. כמובן שיש עוד המון חוגים אחרים שאני אשתתף בהם באופן לא רשמי כמו תיאטרון, דיבייט, מדיטציה, כדורעף ויוזמות אקטיביסטיות למיניהן. לקראת האביב אפשר יהיה גם לשחק פה טניס במגרשים.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   בובו השותף של יונתן לחדר מסלובקיה, ושקד

   אני ממשיך את הפעילות שלי בעיתון של הקולג'ים United Words. כתבתי כתבה על חגיגות חנוכה בישראל, אני מתכנן לכתוב כתבה משותפת עם הגרמני שגר במסדרון שלי על חינוך בנושא השואה בשתי המדינות ועל החוויה של הישראלים בקולג'ים השונים לאור הקונפליקט הערבי-ישראלי. לעיתון הבית ספרי שלנו INK, אני אכתוב בקרוב על נושא ההומופוביה בבית הספר שלמעשה מוחבאת ומושתקת מאחורי הקלעים, מה שכמובן מועדף עלי מאשר אפליה או אלימות, אבל אני מעדיף להעלות את הנושא לדיון ולראות איך אפשר להגיע להבנה מסוימת בנושא ולגרום לאנשים להרגיש יותר בנוח עם הזהות של עצמם ושל האנשים מסביבם. יש מספיק אנשים שמגיעים ממדינות פחות ליברליות בהן אם מישהו יוצא מהארון הוא נשלח לכלא, שם רוב הסיכויים שהוא יירצח.

   יש גם מקומות בהן עונש מוות הוא דרך ההתמודדות המיידי, כך שלא כל אחד יזכה לאישור לאהוב אחרי שיחזור הביתה. ואם כבר זכויות אדם, שבוע שעבר קבוצת אמנסטי הרימה אירוע לילה לבן של כתיבת מכתבים לאסירים פוליטיים וממשלות שמפרות זכויות אדם באופן שיטתי. נכתבו כ-800 מכתבים מה שהיה מעבר לציפיות שלנו. עוד בנושא זכויות אדם, השבוע היה שבוע מודל האומות המאוחדות ואני השתתפתי בכנס שהיה הצלחה, בתור יושב ראש הוועדה לזכויות אדם, בה דנו בנושא אפליה פוליטית באיראן ופליטי שינוי אקלים.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   שקד, תלמידה נוספת מאוסטריה שלומדת בבוסניה, ולורנס שלומד עם יונתן מקניה ובריטניה

   בסוף שבוע לפני הקודם זכיתי לביקור של חברה טובה מישראל שלומדת בקולג' של הUWC בבוסניה. שקד כבר ביקרה בקולג' באיטליה ועכשיו היא כאן בווילס איתי כחלק מרצון להדק את הקשר בין הקולג'ים והיוזמות בהם. בקולג' שלי יש מספר כפול של תלמידים מהקולג' בבוסניה אז הגיוון הלאומי ממש ריגש אותה. היא גם פחדה עד מוות לישון בטירה רדופת רוחות אבל הצליחה להתגבר בסופו של דבר. גם שקד כותבת בלוג שמתעדכן די הרבה על החיים שלה בקולג' במשך השנתיים האלה.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   שקד, על מגדל תצפית שנבנה כדי למנוע חדירות של פיראטים לשטחי הטירה מהים (תמונות שצילם יונתן חדד)