פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מישהו מישראל?

   החברים הבינלאומיים של יונתן מתלהבים משקדי מרק אבל נגעלים מבמבה, ואפילו יש ביקור בבית לחם וחגיגות סילבסטר

   מי הישראלי שילמד איתי בבריטניה שנה הבאה? זאת השאלה שמעסיקה אותי בזמן האחרון. איך קוראים לה? מאיפה הוא בארץ? מה תחומי העניין שלה? הוא קרא את הטור שלי בוואלה? בטוח יש לנו חברים במשותף! בכל זאת, אנחנו מישראל. כל שנה יש שני ישראלים בקולג' שלי, ועוד כ-350 אנשים מיותר מ-80 מדינות נוספות. כולם באים ביחד במטרה להכיר אחד את השני מקרוב וללמוד על העולם.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   סטיקר מהוועדה הישראלית של הUWC שאפשר לתלות בגאווה בחדר בקולג' (תמונות שצילם יונתן חדד)

   בשבועות האחרונים הארגון הישראלי של ה-UWC יצא לתיכונים ברחבי הארץ במטרה לפרסם את הקולג'ים. אנחנו מחפשים תלמידים בכיתה י', עצמאיים ובוגרים עם נכונות לפעול למען החברה הישראלית והעולמית, מה שלצערי אין בכל תיכון. ה-14 בינואר הוא תאריך הגשת הטפסים האחרון. עד אז, אותו מועמד שבסופו של דבר ייבחר ויטוס לבריטניה בספטמבר כבר יגיש את הטפסים שלו. מוזר לחשוב שבדיוק לפני שנה אני הייתי באותו מצב. לא היה לי מושג מה הסיכויים שלי להתקבל לקולג' ולזכות במלגה, אבל בסוף הכול הצליח, ועוד שבוע אני טס חזרה לטירה וולשית מושלגת ורדופת רוחות, אל שיחות נפש עם אנשים מכל יבשת.

   ההכנות לחזרה בעיצומן. צריך לארגן את הפרטים האחרונים של הנסיעה, להיפרד לכמה חודשים מהחברים והמשפחה בארץ שאני אוהב המון. כדאי לקחת כמה מזכרות נחמדות לתלות על הקירות בחדר, לקחת ספר טוב בעברית לטיסה, צריך לזכור לקנות שקדי מרק לחברים בקולג' כי הם מאוד אוהבים (מבמבה הם פחות התלהבו), לסיים לתכנן את שיעורי העברית שאעביר בקולג' בסמסטר הבא, ולהכין את עצמי לשגרה של חוסר שגרה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   קוני, בדיזינגוף סנטר

   סוף סוף נפגשתי עם קונו, שבכלל קוראים לה קוני. הראיתי לה בערך את כל מרכז תל אביב, מהתחנה המרכזית החדשה בדרום עד נמל תל אביב בצפון, אז היה לנו זמן לדבר. היא סיפרה לי שהיא מאוד נהנתה בחופשה שלה כאן. היא רצתה מאוד לבוא לראות את ישראל ופלסטין כי החברה הכי טובה שלה מהקולג' גרה בבית לחם. היא ביקרה במחנה פליטים, יצאה לבלות עם החברים בסילבסטר ונהנתה גם מביקור קצר בירושלים. היא התאהבה בתל אביב ובטוחה שהיא תחזור לבקר.