פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מישהו מישראל?

   חברה סינית של יונתן חדד בדרך לביקור בישראל ובפלסטין – איך מסבירים לה את הארץ המטורפת הזאת?

   בחורה סינית בשם קונו מהקולג' באה לבקר עוד כמה ימים בישראל ובפלסטין (כן, ככה הרבה אנשים בחו"ל קוראים לשטחים הכבושים). היא תבוא לטייל בתל אביב לכמה ימים, אז אני אוכל להציג לה את העיר שאני כל כך אוהב.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   מלחמת גוג ומגוג כנראה תפרוץ, אבל אני עזרתי לפרסם את הבשורה אז אני אנצל (תמונות שצילם יונתן)

   דבר ראשון, קונו, תל אביב היא לא רק עיר, רבים רואים בה גם כמדינת תל אביב. יש בה אפילו שגרירויות מכל העולם, מה שאין לבירת ישראל, ירושלים השלמה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   עם שחף חברתי הטובה בחוף התל אביבי שגם בחורף אפשר ליהנות ממנו בחסות ההתחממות הגלובלית

   בתל אביב אין רכבת תחתית כי אם חופרים בור עמוק, לפני שמגיעים בחזרה הביתה לסין, מגיעים לבסיס הצבאי "הקריה" והם מאוד עסוקים שם אז לא כדאי להפריע. אבל יש תחבורה ציבורית מופלאה עם שירותים מיוחדים, כמו נאומים מטעם קבוצת אנשים דתיים שהחליטו לספר על אחרית הימים ובוא המשיח, לא זה שגר בשוק בנחלת בנימין. יש גם כאלה שתולים שלטים בכל מקום על מלחמת גוג ומגוג, על ארצות הברית שתטבע באוקיינוס ועל איסור מוחלט לוותר על מילימטר משטחי ארץ ישראל הקדושים.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   סלון מזל - מרכז להפצת מידע לשינוי חברתי

   מדי פעם, כשאני אדבר איתך או בפלאפון, יעצור אותי מישהו כי אני זכר ויבקש ממני להתעטף בעור של חיות ולהתפלל לאלוהי היהדות. לפעמים אני אתחיל איתו שיחה מרתקת על משמעות החיים, אבל לרוב אני אומר "לא תודה" ואמשיך בדרכי.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   חפץ חשוד על הכביש מול עזריאלי. תוך כמה דקות הכול חזר לשגרת היום יום

   אבל קונו, תל אביב היא עיר מאוד ליברלית. יש כל כך הרבה גברים שנראים כמו נשים ונשים שנראות כמו גברים, שמעניין כמה מהן כבר הניחו תפילין. יכול להיות שיפנו אלינו גם אנשים שיגידו "שלום, אני יוסי. אני רוצה שהשלום יגיע ושגלעד שליט יחזור הביתה".

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   הגרפיטי התל אביבי שראיתי גם בלונדון

   תל אביב היא כור היתוך של תרבויות יהודיות מכל העולם, מהגרי עבודה מכל העולם שהם אזרחים כי גם אותם היטלר רצה למחוק, עובדים זרים חוקיים מכל העולם ופעם גם הילדים הלא חוקיים שלהם. תראי קונו, הנה כיכר רבין על שם ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, שנרצח כאן על ידי פעיל ימין קיצוני ב-1995 בזמן עצרת לשלום.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   כיכר הברווז של דודו גבע

   הנה הבימה החדשה והמנצנצת, שדרות רוטשילד, מגדל השלום, דיזינגוף סנטר שנודע כיום בשם "אייפון סנטר" לכבוד התמסחרות הכבוד העצמי של הצרכן הישראלי, מרכז הבאוהאוס, סלון מזל, הטיילת על החוף, נמל תל אביב. יש בתל אביב כל כך הרבה מה לראות. מעניין איזה דברים מעניינים קונו תראה בגדה המערבית ולאילו מסקנות היא תגיע בסוף הטיול. אני אדאג לשמור איתה על קשר ולבדוק.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   הכסא ששמור לגלעד שליט בדיזינגוף סנטר (AKA אייפון סנטר)

   .