פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מישהו מישראל?

   בבית הספר הבינלאומי באנגליה יונתן חדד חושב על דרכים חדשות להגן על ישראל, כי לאנשים נמאס לשמוע ש"הם התחילו קודם"

   בשבועות האחרונים קיבלתי טעימה מחג המולד, החג ש"אין לו שום קשר לדת", כך אמרו התלמידים שגרים במדינות שחוגגת אותו בקולג'. "בעצם, צרכנות זה סוג של דת, לא?", הם נזכרו. הסברתי להם שבישראל לא חוגגים את חג המולד. בישראל חג המולד הוא חג נוצרי שחוגגים אותו בטיב טעם (הייתי צריך להסביר גם את תופעת טיב טעם בנפרד) ובביתם הפרטי של המוני יוצאי ברית המועצות לשעבר שגרים בישראל עכשיו. אבל אל תשכחו, גם להם יש להם זכות להיות כאן, כי הנאצים תכננו למחוק אותם לפני 70 שנה.

   תמונה שצילם יונתן חדד (אסור להשתמש)
   הסתובבנו בלונדון, פדרו מאקוודור ואני, ופתאום ראיתי את הגרפיטי המוכר מישראל שאין לי מושג מה הוא אמור להביע, מאיפה הוא הגיע, ואם הוא בכלל התחיל בישראל, אבל זה עדיין הזכיר לי את תל אביב והעלה לי חיוך

   אחרי שלושה חודשים של היכרות עם בית הספר שחלמתי להגיע אליו יותר מכל דבר אחר, חזרתי לחופשה ארוכה של חמישה שבועות בארץ. כמו בכל בוקר, קמתי היום אחרי שינה ראשונה בישראל, הסתכלתי בעיתון וראיתי את דברי שר המשפטים של מדינת ישראל: "צעד אחר צעד ננחיל לאזרחי ישראל את חוקי התורה ונהפוך את ההלכה למשפט המחייב במדינה". אני כבר יכול לראות את הפרצופים המודאגים של כל החברים החדשים שלי מהעולם, חרדים מההתדרדרות שלנו כאן. אני לא אופתע אם אני אראה דמעות בעיניה השחורות והגדולות של בחורה יפהפייה עם שיער שחור מטולטל, שגרה בנורבגיה הקרה כי המשפחה שלה עזבה את איראן.

   תמונה שצילם יונתן חדד (אסור להשתמש)
   בחדר שלי, אסטריד משוודיה, בובו מסלובקיה ואני בשלבי אריזה, יום לפני שעוזבים

   אבל כמו שחברי הנורבגים אומרים, אין דבר כזה מזג אוויר קר, יש רק בגדים לא נכונים, אז היא תסתדר. אבל מה איתנו? מתחילה עונה גשומה של הצהרות פוליטיות מרחיקות לכת נגד הדמוקרטיה בישראל. הוא נראה לנו כמו טפטוף ישראלי קל אבל את הגשם הוולשי חסר הרחמים אני חוויתי בבית ספר בינלאומי, בכל פעם שקראתי את העיתון הישראלי ובכל פעם שנכנסתי לוויכוח בנושא ישראל-פלסטין. אנחנו בינתיים עסוקים בחיים שלנו, יש לנו כבר מספיק על הראש. אני הולך לבלות עם המשפחה שלי, לראות את כל חברי הנהדרים שהתגעגעתי אליהם, ללמוד לקראת החזרה לבית ספר, להתנדב וליהנות מהתרבות הישראלית המגוונת והמרשימה שהפכתי למעריץ הכי גדול שלה מאז שעזבתי.

   תמונה שצילם יונתן חדד (אסור להשתמש)
   ג'וני, הישראלי בשנה השנייה, מקשט עץ לפני אחד מאירועי חג המולד שהיו לנו (תמונות שצילם יונתן)

   רק עוד דבר אחד, אני צריך לחשוב גם על עוד סיבות הגיונית שיכולות להגן על מדינת ישראל כנגד ההאשמות השונות והרבות. בסופו של דבר להגיד "הגנה עצמית", "זכותו של כל עם", "הם התחילו קודם" וכן, אפילו "השואה", נמאס לאנשים לשמוע.

   תקופת מעבר מחושך לאור שמחה לכולם, לא משנה מה האמונה שלכם!