פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חם אש

   הסדרה החדשה "תמרות אש" הפכה את נעם ניזרד ללקוחה מרוצה של הוט. יאללה, תביאו עוד


   העולם מתחלק לשני סוגים של אנשים – אלה שמנויים ליס, ואלה שמנויים להוט. הקבוצה השניה אגב, היא הקבוצה לה אני משתייכת בעל כורחי.

   עד לפני כמה חודשים, חיי היו שמחים ומאושרים. היה לי כל מה שאני אי פעם אוכל לבקש – קריירה מצליחה בתור עובדת שווארמה, חשבון בפייסבוק, ושלל סדרות לצפות בהן כמו עקרות בית נואשות, סקינס, פשוט מהממת, ישנן בנות וכו'. לכן, כשההורים הודיעו לי שזהו, אנחנו מתחברים לחברה המתחרה, הרגשתי כאילו שיש לי את כל הסיבות שבעולם לרקוע ברגליים ולאיים שאני עוברת לגור אצל סבתא. כי עם כל הכבוד לגיא פינס היקר, השידורים החוזרים של חברים לא ממש הצליחו לתת מענה לסדרות המעולות שיס הביאה עד כה.

   אין עשן בלי אש


   אבל אז, חברת הכבלים החליטה לקחת את עצמה בידיים שניה לפני שאני מכריזה עליה חרם צרכנים וסוחפת אחריי את כל חבריי בפייסבוק (אני כבר יכולה לראות את הסלוגן 'אם יש לכם כבלים, אתם לא מגניבים' או 'יס זה פשוט הורס') והשיקה גם היא ערוצי סדרות חדשים, כשהבולט שביניהם הוא הערוץ HOT3. אחת מסדרות הדגל של אותו ערוץ, אם לא העיקרית שביניהם, היא סדרת המתח החדשה "תמרות עשן".

   הסדרה המדוברת עוסקת בקורותיו של קיבוץ סגור שיום בהיר אחד מתגלה כנטוש – כל חבריו עזבו אותו, בלי שאף אחד מסביב שם לב. מה שהופך את הסיפור לעוד יותר מעניין זאת העובדה שכל חבריו היו בעצם מעין כת סגורה, ושמו של הקיבוץ, תמרות עשן, אולי מרמז על איזשהו כאוס שצפוי לקיבוץ ולאנושות כולה.

   עד שיצא עשן

   הסדרה עצמה פשוט מצוינת. השחקנים אדירים (צחי גראד הוא לחלוטין סמל סקס מבחינתי), ההשקעה ניכרת בהחלט, והלוקיישן פשוט מושלם. כל הצילומים של הרים מוריקים ושוממים מצליחים לחלוטין לגרום לצופה לחשוב ש'מממ...יש משהו מוזר במקום הזה'. יתרון נוסף של הסדרה הוא הדמויות שלה. כולן מופרעות בצורה כזו או אחרת, אפילו שהם כביכול שופטים את הפסיכים מתמרות עשן בתור החלק הנורמלי של רמת הגולן. זאת סדרה שעלתה בתקופה של הרבה ציפיות, והצליחה לענות על כולם.

   כנראה שהבעיה היחידה של "תמרות עשן" היא שיש רק אחת מסוגה. אז אמנם שאפו על הפקת המקור, אבל עם כל הכבוד למאמץ ולנסיונות השיווק של או-אה-מי-זה-בא, זה עדיין לא מספיק בשביל להפוך את הוט לחברה עם סדרות ממש טובות, וחבל, כי כשאני מאיימת לצאת בהפגנה מחאתית, אני לרוב מקיימת.