פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   יש אלוהים!

   הבורסה קרסה וההורים שלכם רוצים למות? בר אומנסקי אומרת לא לדיכאון וכן לאמונה

   מוזר, נכון? מוזר איך נערה מתבגרת אחת מצליחה להגיע למסקנה בסוגיה שחוקרים אותה מיליוני אנשים כל כך הרבה שנים. החיפוש אחר מהות, חיפוש אחר הדבר הקדוש והגדול ביותר ביקום שלנו – ישות עליונה, או בשפה העממית, אומגייד! אלוהים!

   תנו חיוך, הכל לטובה

   העולם שלנו חווה תקופת משבר. קודם כל, אנשים מאבדים את כל החסכונות שלהם. ה-כ-ל!. ויש גם את החור באוזון שגדל, ידיעות מדאיגות על רעידות אדמה שלא מפסיקות לזרום לכיווננו, פיגועים בהודו ושאר מדכאי מצב אמונה שלא מניחים לנו לחיות בשקט. דווקא בתקופה הזאת, בה העולם הקפיטליסטי שלנו נוזל ומתפרק, התשובה היחידה למצבנו היא האמונה באלוהים.

   ולא, אני לא מדברת על אמונה באלוהים שמחלק לנו מצוות ופקודות לא מובנים. אני מדברת על אמונה אמיתית, כמעט טהורה, במשהו שהוא הרבה יותר גדול מאתנו. אמונה בכך שלא הכל סובב סביבנו, שיש על הכדור הזה דברים אחרים חוץ מהרצונות והגחמות שלנו.

   רק אהבה מביאה אהבה

   האמונה באלוהים, או בכוח עליון וחיובי ששולט בעולם, היא האמונה היחידה שתציל אותנו מהמצב המצער בו אנחנו נתונים. הרי בני האדם זקוקים למושא הערצה כלשהו, משהו שבעזרתו הם יצליחו להגשים את עצמם ואת החלומות שלהם. אמונה היא הדלק שמביא את לאנשים ליצור את הדברים המדהימים והבלתי נתפסים שקיימים בעולם שלנו, אז למה שלא פשוט נאמין?

   האמונה במשהו גדול יותר מאתנו לא מגמדת את הכוחות שלנו. אנחנו עדיין אחראיים על החיים שלנו ועל מה שנעשה איתם. אבל אולי, אם נפנים שיש דברים יותר חשובים מלקבל שער בעיתון רכילות, דברים חשובים יותר מתאוות בצע ובלינג-בלינג על הצוואר, נצליח לחיות הרבה יותר בשלווה

   אין יאוש, תמיד להיות בשמחה


   כי נכון, הבורסה אולי קורסת, אבל השמש ממשיכה לזרוח כל יום באותה השעה. אילנית לוי ואייל גולן נפרדו, אבל תינוקות ממשיכים להיוולד כל שנייה שעוברת. המצב הביטחוני שלנו הפכפך ולא ידוע, אבל אנשים עדיין צוחקים ועושים אהבה. כל הדברים הטבעיים כביכול האלה, לא טבעיים בכלל. סדרי העולם האמיתיים לא נופלים יחד עם הבורסה. הדברים המדהימים באמת ממשיכים לקרות בלי שאנחנו שמים לב.

   אני לא קוראת לכולנו לקרוא את "הנזיר שמכר את הפרארי שלו" ולהאמין באנרגיות סטייל מוש בן ארי. אבל אני כן מאמינה שאם נמצא את עצמנו מעריכים משהו שהוא יותר גדול מאיתנו, נוכל לעבור כל משבר בצורה קלה והגיונית יותר. כולנו יודעים שכסף הוא בסופו של דבר רק נייר והבורסה היא רק מרכז מלא במספרים וסימנים שזוהרים בחושך. אמונה באלוהים היא אמונה בעצמו. אמונה שנצליח לצאת מכל משבר, לעבור אותו ולצחוק עליו לאחר שיעבור מספיק זמן.