פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כמעט מפורסמות

   אם יש משהו בעולם שיותר מעצבן את נעם ניזרד מהאמא הטכנולוגית מזון של פריגת, זאת הילדה בלי השיניים שלה

   פרסומות, מעצם היותן מסחריות, הן עניין די מעצבן. הן באות באמצע התוכנית שלנו, הן מנסות לשכנע אותנו לקנות כל מיני מוצרים שבכלל לא רצינו, והעובדה שג.יפית מופיעה ברובן היא בכלל בעייתית. למזלנו הרב, בשנים האחרונות המפרסמים הפנימו את העובדה הזאת, והיום הם ממש מתאמצים למצוא חן בעינינו באמצעות פרסומות מבריקות, מושקעות ומצחיקות. לפעמים זה אפילו עובד, אבל, עדיין יש פרסומות שעושות לי חשק בלתי נשלט לכבות את הטלוויזיה ולבעוט אותה מהחלון של הקומה ה-20 (אבל אני בדרך כלל לא עושה את זה, כי אני בכלל גרה בבית קרקע), כמו למשל הפרסומת האחרונה של פריגת.

   יותר מעצבן מדנה ממפרץ האהבה

   זה מתחיל כשאם המשפחה נכנסת אל תוך הבית ומתחילה לברבר משהו על תזונה או השד יודע מה. בזמן שהיא מתקדמת בצעדים בטוחים אל עבר המטבח, אני מנסה לחשוב אם בכלל קיים מקצוע כזה 'טכנולוגית מזון', וכשאני מחליטה שלא ופריגת סתם כתבו שם אקראי כי זה נשמע להם כמו משהו שצריך בשבילו תואר, היא כבר מברכת את הילדה הג'ינג'ית וחסרת השיניים הקדמיות שלה לשלום, ולוחשת לצופים "מעניין אם היא תשים לב שהפחתנו 20 אחוז סוכר". אחר כך האווירה מתחלפת, מוזיקה דרמטית נשמעת ברקע, חושך, אפקטים מיוחדים, והילדה פוצחת בקול הכי מעצבן שנשמע מאז שדנה עזבה את מפרץ האהבה ואומרת "אבל אמא, זה בדיוק אותו הטעם!!".

   ואפילו יותר מעצבן מג. יפית

   הפרסומת הזאת, יותר מכל דבר אחר, היא פשוט מלאכותית בצורה מעוררת חלחלה. הטכנולוגית משלחת חיוכים מזויפים לחלל האוויר, מלטפת את ילדיה הניצבים ברובוטיות, ומשננת את הטקסט שלה למצלמה. הילדה, מהצד השני, אמורה לאייש את התפקיד החמוד, אבל זה לא ממש הולך לה. במקום לעורר רגשות של "אוי איזה מאמי היא, פשוט למסגר תמונה שלה ולתלות במחזיק מפתחות", היא מעוררת רגשות יותר בכיוון של "אוי! אני מעדיפה כבר לראות את חמודי מהפרסומת של הכללית!!".

   לסיכום, הפרסומת הזאת לגמרי לוקחת בהליכה קלילה את כל הפרסומות המעצבנות בטלוויזיה – היא גוברת על ג.יפית, מלגלגת על סופר נני והשומנים הטובים שלה, ואפילו את הטייס מהקפה היא מאירה באור חיובי יותר. מסקנה? פשוט אל תתנו למישהי שסתם הלכה והמציאה לעצמה תפקיד לשחק בפרסומות לטלוויזיה, אלא אם כן אתם רוצים חרם צרכנים על המוצר שלכם.