פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מפרץ האכזבה

   איזה שעמום – "מפרץ האהבה" היא תוכנית מייגעת שבעיקר הזכירה לנעם ניזרד מסיבת כיתה בחטיבה

   אל סדרת הריאליטי החדשה "מפרץ האהבה", הגעתי עם ציפיות מרובות. אחרי הנפילה המטאורית של "גריז", הריאליטי הקודם של רשת (שלגמרי הוריד לי מדני זוקו), ולאור התחרות עם תוכניות חדשות וממכרות כמו "היפה והחנון" ו"האח הגדול", ציפיתי שהפעם הם יתעלו על עצמם. קיוויתי לראות אותם מוציאים ריאליטי עסיסי, בועט, מרתק, כזה שיגרום לי לנתח ביום שלמחרת את הפרק של אתמול. למרבה הצער, במקום זה קיבלתי תוכנית משעממת ומשחק זוגות מיותר, שהזכיר לי באופן חשוד למדי את הדיסקוטקים שהייתי הולכת אליהם בכיתה ז', כשהבנות עומדות בצד אחד והבנים בצד השני.

   אז מה היה כל כך גרוע?

   אוקיי, נתחיל מאילנית לוי, המנחה שעושה לי חשק עז לזרוק אותה לבריכת המלון. היא מגישה את התוכנית במלאכותיות משהו, כאילו היא מתאמנת לשחק תפקיד של צנון בפרסומת הבאה שהיא בטח תעשה. "תיהנו", היא מאחלת למתמודדים בחוסר חשק כאילו מה שהיא באמת רוצה להגיד להם זה "טיפשים קטנים, תיהנו מעשרת דקות התהילה שלכם, תוך שבועיים אף אחד לא יזכור אתכם. בעצם שבוע, אם הרייטינג של הסדרה לא יעלה", ומשאירה אותם לבדם בבריכה.

   אבל זה נהיה עוד יותר משעמם

   משם מתחיל המשחק המייגע, שבו המתמודדים מחליפים זוגות מהר מדי ומבלבל מדי. למעשה, נכון לעכשיו, כל עוד אין אקשן בחדרי חדרים, האקשן היחידי שהצופים נשארים איתו הוא כשדנה, גברת-יש-לי-דיקציה-של-ילדה-מוגבלת, מסננת לגל "כלבה", כאילו יצאה הרגע מטלנובלה מקסיקנית סוג ז'.

   המתמודדים עצמם לא צבעוניים, שזה ניחא, אבל גם לא שווים מי יודע מה, שזה כבר יותר גרוע. זה משאיר אותנו עם אנשים ממוצעים ורגילים למדי (בורינג! זה שקוראים לזה ריאליטי לא אומר שאתם צריכים להיות מציאותיים יו קנואו). מזל שיש את שתי ההברקות – אלברט הצרפתי וחובב המסאז'ים, שממש אוהב את ישראל (וגם ממש נראה טוב), ונטלי המצ'וגעת שמנסה לגרור את בן זוגה נועם למשחק כריות אכזרי בלילה הראשון שלהם ביחד (סאדו מאזו מישהו?).

   לזה אתם קוראים לתת פייט ל"הישרדות"?

   אם הסדרה הזאת הייתה מגיחה לפני שבכלל שמענו את השם "הישרדות", אולי היא עוד היתה מצליחה למצוא חן בעיני, אבל זה לא מה שקרה. רמת הריאליטי הישראלית עלתה כמה רמות מאז החורף שעבר, ולמרות שרשת ממש התאמצה (בכל זאת, "פרדייז הוטל" שממנה מועתק הקונספט דווקא די מוצלחת), היא לא ממש מצליחה לקחת את התחרות, ומשחררת ריאליטי שפשוט לא סוחב.

   אבל למרות הכל, עדיין צריך לזכור שזה היה רק הפרק הראשון, ולי עדיין יש תקווה. יתכן שבהמשך הזוגות יהדקו את הקשרים ביניהם, התככים יעלו, דנה תתחרפן רק עוד טיפה, והאקשן יהפוך להיות נועז יותר. רק אז, אולי, אני אתחיל לחבב את אילנית לוי.