פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כוס כוס כוס

   איך, איך עוד לא המציאו מילה יותר טובה לתאר את איבר המין הנשי והמופלא? מאי פלטי במונולוג מרגש מהואגינה

   בניגוד לפנטזיה אותה אנחנו נוטים לפנטז בהנאה רבה, כאותו אקט נרקיסיסטי יהודי של עם שחושב שהוא העם המובחר, המגוון הקיים בשפה העברית הוא לא גדול כפי שאנחנו נוטים לחשוב. המשפט "עברית שפה קשה" לא פועל כתירוץ הגיוני יותר, ואין לכם שום טיעון בכדי להכחיש את הבשורה, להתמודד עם המרה, להמתיק את הטיפה, לנשק את המכה. חיבתי העזה לשפה העברית מתפרצת בכל רגע נתון ואפילו גילמתי בהצלחה שלא תאמן את תפקידו של אליעזר בן יהודה בהצגת בית הספר היסודי בו למדתי, אך לא ניתן שלא לשאול את השאלה הבוערת – אם השפה העברית מכילה כל כך הרבה אפשרויות מופלאות ומגוונות, איך זה שלא קיים שם לאיבר מין נשי?

   רוצות שם שלא מזכיר מוכר דגים

   אל תצביעו עלי, תצחקו בהיסטריה, תקללו את אמא שלי ותשתינו על שטיח הכניסה שלי – הרי כולנו יודעים בסתר ליבנו ש"כו?ס" היא גם לא בעברית, גם מכוערת, וגם לא מתארת את האיבר המופלא של נשות העולם הגדול באופן הולם. בתור בחורה הנושאת ואגינה מהודרת, משכילה ובעלת תואר בפיזיקה ומדעי המחשב אני יכולה להעיד שהמילה הגסה הנ"ל מוכרחה לחזור למקום ממנו היא באה. אמנם בשוויצרדויץ' (גרמנית של שוויצרים) "כוס" זה נשיקה, ואמנם כולנו כבר התרגלנו. אבל אף אחת לא רוצה שלאיבר המין שלה יהיה שם שמזכיר את שמו הפרטי של אותו מוכר דגים בשוק פרס, ותעניק לכל שומע אסוציאציה אחת ויחידה, הכוללת בתוכה מראות בלתי מלבבים של שיער מדובלל, רצח עם, תינוקות כרותי ראש ובארות שבורים מעל גופות נרקבות בגיהינום. טוב, אולי קצת הגזמתי, אבל תודו שזו לא מילה של משהו שהייתם, אי פעם, מגלים כלפיו חיבה.

   צריך לכבד את הכוס, לא לקרוא לו כוס

   בעולם המודרני והנפלא הזה, בו נשים הן כבר לא במעמד נחות ותפקידיהן כבר לא סובבים סביב כביסה, ילידת ילדים, מציצות, הכנת אוכל וניקיון הבית, העובדה המזעזעת התומכת בכך שלנשים יש איבר מין היא כבר לא סוד. לא קיימת שום סיבה לגדף או להסתיר את איבר המין הנשי, והמילה כוס נשמעת כמו מילת גנאי, מילה של דבר מלוכלך, פסול ומשונה. נכון שהפרוצדורה המתחוללת שם עלולה להיות מעט מורכבת ונראית ממבט ראשון כאילו חייזרים פלשו אל הגלקסיה, אך זה לא משנה. חשפו את הואגינות שלכן אל אוויר העולם: קטנות או גדולות, חומות או לבנות, צהובות או ירוקות ותעמדו על שלכן. יש לכבד את הכוס, ולא לקרוא לו כוס.

   אקדמיה יקרה, תנו לנו שם חדש!

   שמות חיבה רבים יש לו. אפשר להגיד פות, אפשר להגיד ואגינה, אפשר להגיד פונני, אפשר להגיד כוס. אבל לא קיימת מילה אמיתית שהיא לא רפואית, ילדותית או מבחילה – בניגוד ל"זין", מילה שהיא אמנם כביכול נחשבת עדיין לבוטה, אבל לפחות היא בעברית, ואפילו (בקונוטציות שונות או לא, זה לא משנה) מופיעה בתנ"ך. אל תגידו לי שפות זו האלטרנטיבה המושלמת, מכיוון שפות הוא מונח עתיק יומין, רפואי וילדותי, סקסי כמו שמוכטה של חזיר יבלות ומטומטם להחריד. ואגינה, כמו כן, זה נחמד מאד, אך יש להבין שבאיבר המהולל יש הרבה יותר מביקור אצל הגניקולוג. פונני זה אמנם ביטוי חביב, אך לא עברי כמותינו אלא מיצג בהתאם את האפרו אמריקאים אי שם בהודס של ניו יורק. בלבול גדול? בהחלט. בולבול גדול? עדיין לא. קודם שהאקדמיה העברית ללשון תמצא לנו שם הולם, לא רפואי, לא של ילדים בני 4 ולא של זונות נמל.