פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      לו הייתי פיראט

      הוא לא יורד לך? אלכס מן עוזרת לנו להתמצא קצת יותר בנבכי הפעולה הנפוצה באינטרנט

      עם פתח תקופת הפחות-בצפר-יותר-בבית שעות השינה שלנו מתחילות להשתנות, עד למצב בו אנו ערים לפרקי זמן מאוד מוזרים ובשעות מאוד מוזרות. דבר זה מקשה עלינו לעקוב אחרי הזבל הטלוויזיוני אותו אנו כל כך אוהבים והיות לא כולנו ניחנו ביס מקס או בהוט מג'יק, יש צורך לאלטרנטיבה אחרת. האלטרנטיבה המדוברת היא כמובן - אינטרנט. אציג כאן כמה וכמה שיטות לצרוך חומרי וידאו בזמן ובמקום הנוח לכם, ולצידם ארשום יתרונות וחסרונות בשיטה. על מנת למצוא כלים ואתרים, אתם כבר יודעים מה לעשות. יאללה לעבודה.

      אימיול - כשאין ברירה

      השיטה השנואה עלי ביותר, היא האימיול או כל תוכנת הורדת קבצים "רגילה" בה אתם משתמשים. אמנם ניתן למצוא בהן פרקים וסרטים, אך לוקח יותר מדי זמן להוריד את כל הענין. כך שמניין היתרונות שואף לאפס (רק אם אתם ממש לא מתסדרים עם אף תוכנה אחרת, זה טוב) ומניין החסרונות גבוה מדי (איטי, אין מבחר אדיר, איטי).

      סטרימינג - זה גם סוג של

      השיטה השניה, אותה אני מחבבת מעט יותר אך לא מתרגלת הרבה היא צפייה בפרקים באינטרנט, מה שנקרא streaming video. יש אינספור אתרים המכילים מאגרים בלתי נדלים של דברים ששודרו זה עתה במיטב הערוצים, מכל המדינות והסוגים. כל שעליכם לחפש הוא streaming video ולאחריו את מה שאתם מחפשים. יש להקפיד כמובן, במידה ומדובר בסדרה לכתוב את מספר הפרק והעונה. שיטה זו מאוד נוחה בייחוד כשאתם במקום בו לא נוח לכם להוריד קבצים גדולים או בכלל- למשל, בייביסיטר. קרו מקרים וטחנתי שעות על אתרים כאלו בזמן שחיכיתי להורים הבליינים שמממנים אותי כבר כמה זמן.

      טורנטים - הכל אותו חרא

      השלישית, שעוד לא החלטתי אם אני אוהבת פחות או כמו הראשונה, היא הטורנטים. לא משנה באיזו תוכנת טורנטים אתם מורידים, הכל אותו הדבר בסופו של דבר. מה שמשנה באמת הוא מאיפה אתם מורידים ומכמה אנשים. כמובן שהאתרים הפרטיים שלהם צריך הזמנה וססמא יהיו איכותיים יותר ויכילו קבצים לא פגומים ויספקו מהירות הורדה שלא דמיינתם עליה, אבל גם האתרים הפשוטים עובדים לא רע לעתים. אני בעיקר משתמשת באתר TVtorrents שכפי שניתן להסיק מן השם, מתמחה בטורנטים הקשורים לטלויזיה (יש שם כל סדרה שאתם יכולים לחשוב עליה, ברצינות), ובאתר TorrentLeech שבו יש בנוסף לסדרות גם סרטים (דיוידיים עם תפריטים, מפנק במיוחד), תוכניות דוקומנטריות, משחקים למחשב/אקסבוקס/פיאספי, תוכנות, הופעות ודיסקים.

      Rapid share - מאוד חביבה ואחרונה

      הרביעית, שהחלטתי לשים במעמד זה בזכות המהירות והזמינות המדהימה שלה, היא שיטת הראפיד-שר (Rapid share). בשיטה זו, אתם נכנסים לאחד ממאגרי החיפוש של הRS, ופשוט מזינים את הקובץ אותו אתם מעוניינים להוריד בשיטה מאוד פיראטית ולא חוקית זו. היתרון האדיר הוא המגוון - באמת שיש הכל. מהכל. כל מה שיכלתם לחשוב עליו, נמצא שם. יתרון אדיר נוסף הוא המהירות, זה מוריד על המהירות המקסימלית שאתם יכולים לרוב (תלוי כמובן בשרת ובעומס על הרשת). החסרון הוא שכמעט תמיד הקבצים מפוצלים וכך על מנת להוריד דיוידי אחד יש לחזור לאתר ולהוריד כמה וכמה קבצי rar, מה שיכול להיות מעט מייגע לעומת הטורנטים שמורידים לך את כולם ביחד, לעתים לאט יותר, אבל חוסך התעסקות ומאוד נוח להשאיר את המחשב בלילה שיטפל בזה לבד.