פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ביוטי Three

   מימס מצטערת שלקחה על עצמה את המשימה של סיקור פרסומות. היא כמעט ברחה מהארץ, ואז נזכרה מה יש בדרך

   יש ימים בהם הייתי רוצה לזרוק את הטלוויזיה מהחלון. היא אמנם היתה נופלת מגובה מטר וחצי אל תוך הגינה ואולי הכלבה שלי היתה אוכלת את השאריות שלה, אבל הנקודה ברורה.
   כבר שבוע מתנגן לי בראש פזמון אחד מעיק שהגיע אל מסכי הטלוויזיה בחסות הדיוטי פרי. אתם כבר יודעים על מה אני מדברת: רותי מהדיוטי.

   הפרסומת היא ספין על השיר "ונצואלה" של להקת הבנות "שוקולד מנטה מסטיק". אולי אתם זוכרים אותן מהחיקוי ב"ארץ נהדרת" ואולי אתם זוכרים אותן כמי שהפכו את ירדנה ארזי לבעלת שם. אז יש את רותי, הבלונדינית, ששרה במבטא של פוסטמה מנותקת מהעולם ואליה מצטרפות שתי בחורות אחרות- ברונטית וג'ינג'ית שמנסות לשכנע אותה לקנות אך ורק בדיוטי פרי. לכל זה מצטרפים עבודת פוטושופ מפוקפקת, בעיות דיקציה ומכתב ההתאבדות שהשאירו המפרסמים אחריהם.

   באמת זול

   אבל למה עוד יכולתי לצפות מהדיוטי פרי? יש להם היסטוריה ארוכה של פרסומת צורבות עיניים וצורמות אוזניים, כשהמוכרות ביותר היו הסדרה בהן כיכבה אוולין הגואל. בגופיות זהב צעקניות והמוניות, שפתון סגול מזעזע וחיוך חמוץ קראה- "ריד מיי ליפסטיק: לא תמצא זול יותר מהדיוטי פרי". בואו לא ניכנס לויכוחים תיאולוגיים באשר למחירים והאם הם באמת זולים יותר או לא, כי היכולת שלי לקיים דו שיח כלשהו נפגמה באופן בלתי הפיך כשהתוודעתי לפרסומות שלה.

   בחזרה לרותי. היא מביטה סביב ומדברת על המבצע בפתח תקווה והסייל ברמת אביבה. הידד לחופש היצירתי וליכולת שלנו לעוות את השפה העברית לשם חריזה בלבד. לא יכלו לחרוז יחד את גבעתיים וירושלים, רמת גן ופקיסטן, או כל דבר אחר שהיה מוכיח שרותי יודעת לקרוא את השלטים אחרי מחלף גלילות? ומה בקשר לאמינות? מתי בפעם האחרונה ראיתם סייל ברמת אביב? למה שהחבר'ה ברמת אביב ילכו לקניות בפתח תקווה? ולמה לרותי יש מבטא צפונבוני? האם המפרסמים מנסים להעצים את הפערים הסוציו-אקונומיים בחברה הישראלית המשוסעת על ידי שימוש לקוי בסטריאוטיפים? למה כל כך יקר לטוס לחו"ל? ומה בר רפאלי חושבת על כל זה?

   כל זאת ועוד.. בשבוע הבא.