פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   התעמלות בלשון

   בגרות בספורט היא מיותרת ומפלה לטובת הבנות. ירון מנדלסון מציע משהו חינוכי יותר - בגרות ברכילות

   הקונספט של חינוך הנוער לידע וערכים הוא נעלה ונאצל. הפיכה של הקונספט הזה לתחרות של ציונים היא עצובה ומדכאת, לכל מי שנקלע לצורך הבלתי פוסק הזה. ברור לי שהתחרות הזאת היא תוצאה של תרבות קלוקלת שבמקום לדגול בכך שאנשים יעזרו זה לזה, היא דוגלת באנשים שמנסים לרמוס זה את זה בדרך להצלחה. ממש הביאו את חוק הג'ונגל שבו החזק שורד למציאות ה"נאורה".

   מרחק X מהירות = דיכאון

   אין כמו הבגרות בספורט בשביל להנציח את חוקי הג'ונגל. מתי בדיוק חבורה של ילדים מגימנסיה הרצליה יצטרכו לרוץ שניים, שלושה או ארבעה קילומטרים בחיים שלהם? אולי רק שהם ירדפו אחרי משטרת ההגירה שתרדוף אחרי קונסוואלה, המנקה הלא חוקית שלהם. איך היכולת למשוך את כל גופי מעלה ומטה עשר פעמים תוך כדי שימוש בשרירי הגב בלבד מעידים על בגרות זאת או אחרת? ועם כל הכבוד, מה זאת הבגרות בספורט שבנות יכולות לעשות? במקום להתאמץ בתרגילי סיבולת, לקרוע את התחת בבחני כוח פיזי והעלאת קצף בריצת 2000 מטר, תוך כדי תקווה לסיים תוך פחות מעשר דקות, בנות המין היפה יכולות פשוט לרקוד את דרכן לבגרות מלאה. ואם אני יודע לעשות פלייה ז'טה קומופזה פירואט לה בגט בצורה מושלמת, לא מגיע לי להבחן ככה כי יש לי זין נימול ויפה?! מה זה החרא הזה?

   רכל אמנו

   אז עם כל הכבוד למשרד החינוך, התרבות והספורט, אני לא רואה שום הגיון בבחינות בגרות בספורט, הן בושה למערכת ולתלמידים. הבחינה מייצגת רעיון מיושן שבו בשביל להיות חבר מועיל בחברה (להלן איש "בוגר", בגרות כאילו) עליך להיות כשיר ומוכן לקרב. כנראה שמישהו שכח שהיום אין יותר פלנגות שמסתערות על תל אביב, והרבה מפעולות צה"ל מתבצעות על ידי רובוטים עם שלט רחוק ופצצות עומק. אפשר ורצוי להמיר אותה בבחינה חשובה יותר לחיים האמיתיים, בחינת בגרות בריכולים. יש לרכל לפחות על חמישה מחברי הכיתה בלי לעורר את תשומת לבם או אנטגוניזם כלפיך, כשעל שניים מתוכם יש לרכל דברים מביכים ביותר. ציון 100 יוענק לתלמיד שיוכל לגרום לסכסוכים רבים ולצאת מזה ללא רבב. בהצלחה.