פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הנה נכנסנו

   אריאל כץ התחילה להשתעמם, אז היא עונה לכולכם יחד. אתם אמנם מיוחדים, אבל ממש לא בקטע טוב. טור מיוחד

   שלום לכם שונאים ומפרנסים יקרים שלי,
   החלטתי שהפעם אעשה מחקר מקיף אף יותר ממה שאני נוהגת לעשות, ובמקום לתת לכם להתרווח מול המקלדת ולשסף את גרוני הווירטואלי, אפרוש בפניכם את תורתי עליכם. מדובר בניתוח מדויק להפליא, המחלק אתכם קבוצות-קבוצות, לפי אפיוני אופי מדוקדקים. אל תטרחו להתנגד - אני יודעת שאני צודקת.

   קבוצה 1#: אלה שחשים שהם מזיזים לי

   דוגמה:
   "את יודעת מה את, אריאל כץ??? את פשוט נערת ליווי זולה. "לשכת תעסוקה כבר תמצא לכם רחוב לנקות ושירותים לקרצף" - אנחנו מעדיפים לעשות את זה מאשר לא לצאת מהבית כמוך, יא חתיכת מכוערת שמייצגת את כל הגועל בחברה הישראלית!! כל דבר קטן יש לך מה להגיב, מה להעיר, מתוך רוע, מתוך יצר דוחה שמוטמע בך. אז צר לי, "כתבת שטח" במדור לילדים בני 14, את פשוט מגעילה אותי!"

   (תגובה מאת: א.י.ט, מתוך: "הנה נכנסנו")

   אבחנה:
   מדובר בפסיפס אנושי של אנשים מתוסכלים בעלי איי קיו נמוך, אשר בשעה שהם קוראים את מילותיי החשובות והצודקות, עשן מתחיל לצאת מאזניהם ועיניהם יוצאות מחוריהן. לכן, לא נותר להם אלא לשלוף כמה קללות שהם שמעו את אמא שלהם צועקת ברמזור (מיד אחרי שסיימה לפנות את המאפרה על הכביש), ובכך להרגיש שהם השיבו לי כגמולי. אני מבינה אותם ולא, אני לא כועסת. ברור לי שזה לא פשוט להרגיש מאוים, אחרי הכל, קשה להבין פתאום באמצע החיים שאתה מוצר בינוני ומטה, בשעה שאנשים מקבלים כסף כדי לכתוב כמה מילים, פשוט כי הם יותר חכמים ממך.

   קבוצה 2#: אלה שחשים מורה מחנכת

   דוגמה:
   "לעשות פעילות גופנית זה חשוב? לדעת לקרוא זה חשוב? כתבה בסגנון "אני דיסלקט, אז אני מוותר על שיעורי קריאה" נשמעת כתבה הגיונית? גם מתמטיקה חשובה. זה אימון למוח, זה מפתח דרכי חשיבה נוספות, זה גם יצירתי (לא כל תרגיל אפשר לפתור עם "שיטה", והרבה תרגילים אפשר לפתור בדרך קצרה יותר אם חושבים קצת יותר רחב מעבר לדף הנוסחאות), ומעבר לזה - בלי מתמטיקה בסיסית יהיה לך מאוד קשה להסתדר בחיים. בלי מתמטיקה מתקדמת, את יכולה להגיד שלום לכל הטכנולוגיה ולרוב ההישגים המדעיים. ראוי לכל אדם להרחיב את השכלתו בתחומים רבים ככל האפשר - וזה כולל גם מתמטיקה. לא כל אחד צריך לעשות בזה תואר, או להיות מהנדס (כמו שלא כל אחד שרוצה לקרוא צריך לעשות תואר בספרות או בבלשנות) - אבל מה שמלמדים בתיכון זה באמת מינימום."

   (תגובה מאת: את קצת ילדותית, מתוך: "לעשות חשבון")

   אבחנה:
   מדובר בילדים מוכים. לא על ידי הוריהם חלילה, כי אם על ידי "חבריהם לכתה". אלה ילדים שאי שם ביום השני לכתה א' כבר נאלצו להפנים שהם לא עילוי חברתי, ועל כן כדאי שישקיעו את כל מרצם בפעילות מוחית שתתרכז בהכנת שיעורי בית ותכנון עתידם כמתכנתי תוכנה ממושקפים שלוקחים קופסה עם גזר ומלפפונים קלופים לעבודה. לכן, אין זה אפקטיבי לצחוק עליהם או לנסות לשנות את המצב, משום שהם כבר בודדו את עצמם מהחברה, וכיום הם אינם מסוגלים לשמוע קולות שפויים. כשחייכם הם שעמום, אפילו אני מרחמת ושותקת.

   קבוצה 3#: אלה שחשים שהם יודעים לאיית

   דוגמה:
   "מה זה צריך להיות? מה נירה לך שאים את רואה חדשות את צריחה לראות מישי עם מחשוף?? כאילו לא מספיק כל הפורנו שיש היום בכול מקום אז עחשו גם בחדשות. מה אני יגיד לך זה כתבה לא נכונה בשיטטטטט!!!"

   (תגובה מאת: בר תיכנסי, מתוך: "חדשות ישנות")

   אבחנה:
   פרט לקוראים שסובלים מליקוי למידה כלשהו שלא מאפשר להם לכתוב נכון, ישנם רבים שפשוט ויתרו על כל העניין של לדעת עברית. צודקים, זה לא באמת חשוב לדעת שפה כשאפשר לעשות תנועות עם הידיים. גם אלה שכותבים יחסית נכון, מסרבים להבין חוקי פיסוק בסיסיים, או את העובדה שפועל בגוף-ראשון-עתיד מתחיל ב-א', ולא ב-י'. אחרי שאנשי השגיאות הבינו שטלנובלות, תכניות מציאות ושאר רכיבי טמטום טלוויזיוניים הרבה יותר מהנים מלקרוא ספר, הם כנראה אמצו את קריאת הכתבות ב-ZONE כהתמודדות המילולית הכי אינטנסיבית שלהם. עכשיו מילא שהמוח שלכם מרוקן מכל פעילות שדורשת שכל, אבל לפחות תתביישו: אם בכל מילה שנייה יש לכם טעות, אז אנא - חסכו מאתנו את כל המשפט.

   קבוצה 4#: אלה שחשים הצנזורה הצבאית

   דוגמה:
   "וואלה אפסים מאופסים, תתפטרו זונות אתם לא מבינים ביקורת של גולשים שאומרים לכם להפסיק עם הקללות והכותרות החד צדדיות שלכם. בסדר, הבנו שאתם שמאלנים מניאקים, אבל תפסיקו לקפוץ מעל הפופיק כבר..."

   (תגובה מאת: מאוכזב מוואלה, מתוך: "צריך לרדת")

   אבחנה:
   מדובר במגיבים שהוריהם הם בדרך כלל אנשי מערכת הביטחון או אנשי ציבור אחרים או סתם צנוניות שלא הרשו לילד שלהם להתלכלך אף פעם. סביר להניח שחוש ההומור של טוקבקיסטים אלה מתמצה בלצחוק מבדיחות של נאור ציון, ולחשוב שהמילה "ציני" היא שיבוש של "סיני". מדובר בקבוצה רחבה של אנשים שחושבים שאם יספרו בדיחה על נושא רגיש, המדינה תתמוטט וכולנו נמות. הם רק לא מבינים מספר דברים: 1. אנחנו גם ככה לא במצב משהו, אז לפחות נצחק על זה 2. אף אחד לא שואל אתכם מה לפרסם ומה לא 3. העצבים שלכם מוכיחים לנו פעם אחרי פעם שאנחנו צודקים.

   כאן סיימתי לפרט את תורתי הרחבה על קצה המזלג. אני משערת שרבים מכם מצאו את עצמם באחת מהקבוצות, ואם לא - ברכותיי, זה אומר עליכם רק דברים טובים.

   שלכם ובשבילכם,
   אריאל